Читаєте зараз
Олімпійський чемпіон приніс першу медаль Україні в Пекіні! Хто такий Олександр Абраменко

Олімпійський чемпіон приніс першу медаль Україні в Пекіні! Хто такий Олександр Абраменко

Markiian Oliiarnyk
Олександр Абраменко
  • Український фристайліст Олександр Абраменко став срібним призером зимової Олімпіади-2022.
  • Це перша медаль України на Іграх у Пекіні і дев’ята у загальному заліку за роки незалежності.
  • На минулих зимових Олімпійських іграх у Південній Кореї Абраменко завоював золото.

Олімпійський чемпіон 2018 року Олександр Авраменко приніс Україні першу медаль на зимовій Олімпіаді-2022 у Пекіні. Український фристайліст завоював срібло у лижній акробатиці, обійшовши у підсумковому заліку спортсмена з Росії. Загалом це вже дев’ята медаль для України на зимових Олімпійських іграх за роки незалежності.

Заборона розповідає про те, як Олександр Абраменко знову приніс Україні олімпійську медаль.


Перша медаль України на Олімпійських іграх-2022

16 лютого 2022 року український фристайліст Олександр Абраменко завоював срібло на Олімпійських іграх у Пекіні. У фіналі розіграшу з лижної акробатики українець виконав потрійне сальто із п’ятьма гвинтами — один із найскладніших елементів у лижному фристайлі.

Стрибок Олександра Абраменка у фіналі з лижної акробатики на зимових Олімпійських іграх 2022 у Пекіні. Відео: Kyiv Live – Новини Києва/YouTube

У підсумку Абраменко набрав 116.50 балів. Золото з лижної акробатики здобув китайський спортсмен Ці Гуанпу (129 балів), а бронзову медаль  — росіянин Ілля Буров (114.93 бала).

Срібло Абраменка стало першою медаллю України на цьогорічній Олімпіаді у Пекіні й загалом дев’ятою на зимових іграх за роки незалежності.

Читати більше новин в Telegram
Олександр Абраменко та інші медалісти фіналу з лижної акробатики зимових Олімпійських ігор 2022 у Пекіні, 16 лютого 2022 року, Чжанцзякоу, Китай. Фото: Patrick Smith/Getty Images

Олександр Абраменко: що відомо про олімпійського чемпіона

Срібло у Пекіні стало другою олімпійською медаллю для Олександра Авраменка. На зимовій Олімпіаді 2018 у Пхьончхані (Південна Корея) він завоював золото й увійшов в історію українського спорту як перший вітчизняний олімпійський чемпіон з фристайлу. За перемогу Абраменка нагородили орденом України «За заслуги III ступеня». До речі, його медаль була єдиною в активі українських спортсменів на тій Олімпіаді. 

Виступ Олександра Абраменка на зимових Олімпійських іграх 2018 у Пхьончхані. Відео: Alex Abrazura/YouTube

Окрім того, Абраменко став першим українським володарем Кубка світу з лижної акробатики у сезоні 2015/16, а на Чемпіонаті світу з фристайлу 2019, який проходив у США, він став срібним призером. У сезоні 2021/22 спортсмен двічі брав бронзу на етапі Кубка світу у Фінляндії у командній лижній акробатиці.

Раніше Заборона розповідала про скандали та бойкоти, що передували зимовим Олімпійським іграм 2022 у Пекіні, зокрема про зникнення Пен Шуай, геноцид уйгурів та діяльність китайських спецслужб у Twitter.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій