Оновлено Книгу рекордів Гіннеса: топ-10 найцікавіших
- Перша збірка побачила світ 27 серпня 1955 року. Вона задумувалась, як довідник для пабів.
- Не з усіх категорій можна встановити рекорд. Заборонені — поїдання їжі на швидкість, небезпечні трюки та найважча домашня тварина.
- До випуску 2024 року увійшло 2638 записів.
Аби потрапити в Книгу рекордів Гіннеса, потрібно, щоб рекорд відповідав п’ятьом критеріям: теоретична можливість його побити; одна порівняна якість; показник, що можна перевірити, виміряти та стандартизувати. Люди не можуть отримати відзнаку за щось незмірне чи суб’єктивне, наприклад, красу.
Заборона розповідає про встановлені світові успіхи.
GWR2024: результати
14 вересня 2023 року вийшло оновлене видання Книги рекордів Гіннеса. До цієї версії увійшло 2638 записів — всього заявку на участь подали понад 30 000 претендентів.
Серед нових рекордів найцікавіші:
- 15-річний Симеон Грехем з Великої Британії за одну хвилину зміг зловити п’ять, шість та сім предметів найбільшу кількість разів. Хлопець вже тричі занесений до Книги рекордів;
- 18-річний Том Енох з синдромом Дауна виконав 25 присідань за 30 секунд і після цього підняв 275 кілограмів;
- 71-річна Джінні МакКолл зі США отримала рекорд найстаршої жінки-ніндзя;
- 14-річний Амір Менендес має найбільшу у світі зачіску афро: її висота перевищує 19 сантиметрів, а ширина — понад 24 см;
- американець Ніколас Черрівуд володіє найбільшою колекцією плюшевих ведмедиків Care Bear — 1234 штуки;
- Мелоді Донше з Франції встановила жіночий рекорд за кількістю відбиття футбольного м’яча підошвами за одну хвилину — 227;
- Аманда Стаалсо з Данії за 30 секунд зробила найбільше стрибків під час їзди верхи — 13;
- в Об’єднаних Арабських Еміратах відбулося найбільше за всю історію зібрання людей у костюмах астронавтів – 940 учасників;
Зібрання людей в костюмах астронавтів в ОАЕ. Фото: Guiness world record
- Грейс Гуд зі США стала рекордсменом за кількістю вогняних обручів, які її вдалося обертати одночасно, — вісім;
- 16-річна Мія Петерсон побила рекорд за кількістю людей, яких їй вдалося перестрибнути на роликових ковзанах — 12.
Guinness world record: історія конкурсу
Довідник світових рекордів започаткувала броварня Гіннесс 27 серпня 1955 року. Ідея виникла у директора Х’ю Бівера: під час полювання він з друзями ніяк не могли визначити найшвидший вид європейської дичини, і жодна зі сторін не довела свою правоту.
Власник броварні подумав, що такі ж суперечки постійно відбуваються у пабах: щоб їх вирішити, він хотів створити книгу, наповнену відповідями на запитання про те, хто найвища людина чи який океан найглибший. Випуск збірника Бівер доручив братам-близнюкам Россу та Норрісу МакВіртеру, які керували агентством зі статистики.
Книга мала бути одноразовим виданням, що безплатно видавалася б всім відвідувачам пабів. Проте висока популярність зробила її щорічною та платною: у рік виходу було розібрано 187 000 примірників.
У перші десятиліття рекорди не мали ніяких обмежень, але пізніше виявилось, що люди часто травмують себе, намагаючись їх побити. Щоб уникнути судових позовів, з видання вилучили записи, пов’язані з поїданням їжі на швидкість та небезпечними трюками, як-от пірнання на час чи ковтання мечів. Також недоступними є рекорди на найтовстіших домашніх тварин — заради них власники навмисно надміру загодовували своїх улюбленців.
Раніше Заборона розповідала про містечко в Італії, що встановило рекорд за кількістю довгожителів: там проживає 10 людей віком понад 100 років.
Читати більше новин в Telegram