'
Читаєте зараз
Орбан назвав Зеленського своїм опонентом. МЗС України відреагувало

Орбан назвав Зеленського своїм опонентом. МЗС України відреагувало

Iryna Troian
Автор:
  • Партія прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана перемогла на виборах, тож політик очолив уряд вчетверте. 
  • До своїх суперників давній прихильник Росії Орбан відніс і Володимира Зеленського.
  • Натомість в Україні втручання президента Зеленського у політичну кампанію заперечили.

В Угорщині на парламентських виборах перемогу здобула партія прем’єр-міністра Віктора Орбана. Сам політик заявив, що на шляху до перемоги він боровся з багатьма опонентами, зокрема і з президентом України Володимиром Зеленським, який нібито заважав виборам. Однак Міністерство закордонних справ України відкинуло його звинувачення.

Заборона розповідає про результати парламентських виборів у сусідній Угорщині та про зухвалі слова Орбана про його опонентів.


Перемога Орбана на загальних виборах в Угорщині

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан разом зі своєю партією «Фідес» переміг на парламентських виборах, пише BBC. Це дозволить політику вчетверте очолити уряд Угорщини.

Як свідчать попередні результати, права партія «Фідес» набрала 53.1% голосів після підрахунку 98% бюлетенів. Натомість опозиційний альянс на чолі з Пітером Маркі-Заєм набрав лише 35%. 

«Ми пам’ятатимемо цю перемогу до кінця наших днів, тому що нам довелося боротися з величезною кількістю супротивників», — цитує прем’єр-міністра CNN. До своїх політичних опонентів Орбан відніс угорських лівих, бюрократів у Брюсселі, прихильників Джорджа Сороса міжнародні ЗМІ та президента України Володимира Зеленського.

Читати більше новин в Telegram

Як пише BBC, Володимир Зеленський неодноразово критикував заборону Орбана на передачу та перевезення через Угорщину зброї для України. І на думку угорського прем’єра, це якось впливало на перебіг виборчої кампанії. З усім тим, політик, який має тісні зв’язки з Росією, засудив російське вторгнення і прийняв у себе в країні півмільйона українських біженців.

58-річний Віктор Орбан мав важкі відносини з Європейським Союзом, який звинувачує його партію у підриванні демократичних інститутів Угорщини. За 12 років перебування при владі політик переписав конституцію, поставив своїх призначенців у вищих судах та змінив виборчу систему на свою користь. 

Орбан розкритикував Зеленського: що кажуть в МЗС України

Міністерство закордонних справ України заперечило факт втручання Володимира Зеленського у виборчу кампанію в Угорщині.

«По-перше, ані Україна, ані її президент Володимир Зеленський не брали участі в політичній кампанії в Угорщині. По-друге, президент України щоденно зайнятий більш важливою справою — боротьбою з російською агресією. Прем’єр-міністр мав би бути вдячний президенту України за те, що реальність війни не досягла кордонів Угорщини завдяки героїзму українського народу у стримуванні агресивних дій президента Путіна», — зазначили в МЗС України.

Також в міністерстві закликали Будапешт засудити російські воєнні злочини щодо мирного населення та переглянути свій підхід щодо допомоги Україні. У відомстві наголосили, що «без безпеки в Україні не буде безпеки в Угорщині».

Раніше Заборона розповідала про угоду між США та Європейським Союзом, яка має послабити енергетичну залежність Європи від Росії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій