Останнє місячне затемнення у 2023 році: як і коли спостерігати з України
- Затемнення відбуваються, коли Земля розташовується між Сонцем і Місяцем.
- Є три види цього явища. Найбільш ефектним є повне.
- Остання така подія у 2023 році відбудеться у ніч з 28 на 29 жовтня. Наступне подібне в Україні можна буде побачити лише у вересні-2025.
Затемнення природного супутника Землі розпочнеться о 21:02 за Києвом і триватиме 4.5 години. Для спостереження важливою умовою є ясне небо, але жодних додаткових приладів не потрібно — явище буде видно неозброєним оком.
Заборона розповідає про останнє затемнення Місяця у 2023 році та про те, що це взагалі.
Lunar eclipse: що за явище
Затемнення відбуваються, коли Земля розташовується між Сонцем і Місяцем. Вона відкидає тінь на природний супутник, частково або повністю приховуючи його, пише Space.com.
Виникнути явище може лише у повню. Існує три типи місячних затемнень:
- повне — тінь від Землі відкидається на всю місячну поверхню;
- часткове — лише частина Місяця входить у тінь Землі. Наскільки добре його видно, залежить від того, як розташовані Сонце, Земля та Місяць;
- напівтіньове — слабка зовнішня частина земної тіні відкидається на місячну поверхню. Цей тип затемнення не такий видовищний, як два інших, і його важко побачити.
Часткове затемнення Місяця 28 жовтня: як побачити
Останнє затемнення у 2023 році відбудеться у ніч з 28 на 29 жовтня. Воно буде частковим — близько 6% поверхні Місяця буде вкрито тінню Землі.
Явище зможуть спостерігати жителі Європи, Азії, Австралії, Африки, Північної Америки, Північної/Східної Південної Америки, Тихого океану, Атлантики, Індійського океану, Арктики та Антарктиди.
Подія розпочнеться о 21:02 за Києвом. О 22:35 небесне тіло почне входити у тінь Землі, а пік очікується о 23:14. Повністю з земної тіні супутник вийде приблизно о пів на другу ночі. Загалом затемнення триватиме 4.5 години.
Щоб побачити його, жодних спеціальних приладів, як то бінокль чи телескоп, не потрібно. Однак за наявності ними таки варто скористатися — щоб роздивитися місячну поверхню.
Для спостереження важливою умовою є погода — має бути ясно або хоча б з проясненнями. Якщо небо буде затягнутим, за явищем можна поспостерігати через онлайн-трансляцію.
Важливо! Наступне таке явище відбудеться аж у березні 2024 року, але спостерігати за ним зможуть тільки жителі американських континентів. А от повне затемнення очікується у березні та вересні 2025 року. Обидва буде видно з Європи.
Раніше Заборона розповідала про Супермісяць та чому він виникає. Також зібрали найяскравіші кадри Блакитною суперповні з усіх куточків світу.
Читати більше новин в Telegram