'
Читаєте зараз
Останнє місячне затемнення у 2023 році: як і коли спостерігати з України

Останнє місячне затемнення у 2023 році: як і коли спостерігати з України

Ilona Kivva
Автор:
  • Затемнення відбуваються, коли Земля розташовується між Сонцем і Місяцем. 
  • Є три види цього явища. Найбільш ефектним є повне.
  • Остання така подія у 2023 році відбудеться у ніч з 28 на 29 жовтня. Наступне подібне в Україні можна буде побачити лише у вересні-2025.

Затемнення природного супутника Землі розпочнеться о 21:02 за Києвом і триватиме 4.5 години. Для спостереження важливою умовою є ясне небо, але жодних додаткових приладів не потрібно — явище буде видно неозброєним оком.

Заборона розповідає про останнє затемнення Місяця у 2023 році та про те, що це взагалі.


Lunar eclipse: що за явище

Затемнення відбуваються, коли Земля розташовується між Сонцем і Місяцем. Вона відкидає тінь на природний супутник, частково або повністю приховуючи його, пише Space.com.

Виникнути явище може лише у повню. Існує три типи місячних затемнень:

  • повне — тінь від Землі відкидається на всю місячну поверхню; 
  • часткове — лише частина Місяця входить у тінь Землі. Наскільки добре його видно, залежить від того, як розташовані Сонце, Земля та Місяць;
Як відбувається часткове місячне затемнення. Інфографіка: NASA

Читати більше новин в Telegram
  • напівтіньове — слабка зовнішня частина земної тіні відкидається на місячну поверхню. Цей тип затемнення не такий видовищний, як два інших, і його важко побачити.     

Часткове затемнення Місяця 28 жовтня: як побачити

Останнє затемнення у 2023 році відбудеться у ніч з 28 на 29 жовтня. Воно буде частковим — близько 6% поверхні Місяця буде вкрито тінню Землі.

Явище зможуть спостерігати жителі Європи, Азії, Австралії, Африки, Північної Америки, Північної/Східної Південної Америки, Тихого океану, Атлантики, Індійського океану, Арктики та Антарктиди.

Подія розпочнеться о 21:02 за Києвом. О 22:35 небесне тіло почне входити у тінь Землі, а пік очікується о 23:14. Повністю з земної тіні супутник вийде приблизно о пів на другу ночі. Загалом затемнення триватиме 4.5 години.

Щоб побачити його, жодних спеціальних приладів, як то бінокль чи телескоп, не потрібно. Однак за наявності ними таки варто скористатися — щоб роздивитися місячну поверхню.

Для спостереження важливою умовою є погода — має бути ясно або хоча б з проясненнями. Якщо небо буде затягнутим, за явищем можна поспостерігати через онлайн-трансляцію.

Важливо! Наступне таке явище відбудеться аж у березні 2024 року, але спостерігати за ним зможуть тільки жителі американських континентів. А от повне затемнення очікується у березні та вересні 2025 року. Обидва буде видно з Європи.

Раніше Заборона розповідала про Супермісяць та чому він виникає. Також зібрали найяскравіші кадри Блакитною суперповні з усіх куточків світу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій