'
Читаєте зараз
Папа Римський Франциск відвідає Україну. Релігійники вірять, що після візиту понтифіка закінчиться війна

Папа Римський Франциск відвідає Україну. Релігійники вірять, що після візиту понтифіка закінчиться війна

Markiian Oliiarnyk
Папа Римський Франциск та глава УГКЦ Святослав Шевчук
  • Найближчим часом в Україну приїде Папа Римський.
  • В листопаді з понтифіком особисто спілкувався глава УГКЦ Святослав Шевчук.
  • Крайній раз Папа Римський відвідував Україну у 2001 році.

Представники різних українських церков і релігій мають спільні відчуття, що війна закінчить після того, як Папа Римський Франциск відвідає Україну. Тож вже готується офіційний візит.

Заборона розповідає про підготовку приїзду понтифіка, що був анонсований главою Української Греко-Католицької Церкви Святославом Шевчуком.


Найближчим часом в Україну приїде Папа Римський Франциск

«Кілька тижнів тому [11 листопада 2021 року] мав можливість особисто спілкуватися з Папою Франциском про Україну. Він дуже переймається долею простих людей. Тих людей, які сьогодні, можливо, не до кінця почуті. Святий отець дуже цікавився, як живе український народ, і справді дуже глибоко цим переймається», — розповів Святослав Шевчук.

Блаженніший також зазначив, що розповів Папі про спільні відчуття серед представників різних українських церков і релігій про те, що війна закінчить після того, як Папа відвідає Україну. Він повідомив, що невдовзі може відбутися візит до України Папи Римського.

«Ми маємо добру новину. Очікуємо, що відбудеться його візит до України. Це ще не анонсоване, але ми вже живемо в очікуванні і приготуванні. Це дуже потужний сигнал підтримки нашого народу і нашої держави», — сказав глава УГКЦ.

Читати більше новин в Telegram

Візит Івана Павла ІІ в Україну в 2001 році

Єдиний раз, коли Папа Римський приїздив до України, — у червні 2001 року.  Візит Івана Павла ІІ викликав шквал критики з боку Москви, згадує Радіо Свобода. Це паломництво засудила Російська православна церква (РПЦ), зокрема російський патріарх Алєксій ІІ заявив, що це зазіхання на «исконно православную» територію. Проросійські політики України говорили про те, що папський візит не погоджено з православними церквами України.

Те, що рішення запросити папу в Україну не було легким, президент Леонід Кучма сам визнав, читаючи привітальне слово 23 червня на летовищі. «Незалежна Україна довго йшла до зустрічі. Знадобилося чимало часу, щоб консолідація суспільства, зміцнення його громадських, демократичних принципів привели нас до сьогоднішньої події», — сказав другий президент України понтифіку.

Голова львівського оргкомітету візиту папи в Україну, ректор Українського католицького університету, отець Богдан Прах згадує, що Росія і проросійські сили в Україні намагалися робити заворушення у Києві. «Свідомо працювала СБУ і локалізувала середовища, які мали намір зробити якісь провокації. Було тоді напруження з боку Вітренко і православних братств, які збурювали народ, щоб недопустити візит Івана Павла ІІ в Україну. Але сталось так, що папа приїхав. Режим Кучми намагався цим візитом підняти свій рейтинг і добру славу в очах українського народу. Тому співпрацювали злагоджено всі служби», — поділився спогадами Богдан Прах.

Раніше Заборона розповідала про приголомшливий «Звіт Маккаріка» — документ про церковну педофілію, який поставив під загрозу репутацію святого Папи Іоанна Павла II.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій