Читаєте зараз
П***ець Російській Федерації: що насправді було в скандальній справі з підлітком

П***ець Російській Федерації: що насправді було в скандальній справі з підлітком

Ilona Kivva
Автор:
  • 20 червня 2022 року Дубенський суд ухвалив постанову у скандальній справі щодо нецензурних вигуків підлітка на шкільній лінійці.
  • Суд виніс матері хлопчика усне попередження, а справу закрив.
  • Процес викликав чималий резонанс, більшою мірою через помилкове трактування ситуації у ЗМІ.

У Дубно, що на Рівненщині, матір школяра викликали до суду через лайку сина. Під час останнього дзвоника, який проходив онлайн, підліток викрикнув нецензурний аналог фрази «смерть Російській Федерації». До правоохоронних органів надійшла заява, і оскільки хлопчик неповнолітній, то відповідати перед законом довелося його матері.

Заборона розповідає про судову справу, яка викликала неабияке обговорення в інформпросторі.


Скандал навколо судової справи на Рівненщині: пояснення судді

20 червня 2022 року Дубенський суд Рівненщини ухвалив постанову у справі матері, чий син нецензурно вилаявся під час шкільної онлайн-лінійки. 

Згідно з ухвалою суду, 7 червня 2022 року під час останнього дзвінка школяр після слів  «…слава нації!» викрикнув: «п***ець Російській Федерації», чим порушив вимоги ст.173 КУпАП, однак не досягнув 16-річного віку. Тому до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення притягнули його матір.

Суд встановив наявність вини жінки (вона полягає у незабезпеченні належного виховання дитини), але звільнив її від відповідальності, оголосивши усне зауваження. Провадження було закрите.

Судова справа спричинила чималий резонанс. Так, багато видань опублікували інформацію про те, що судять саме неповнолітнього хлопчика, а у соцмережах почали обговорювати правомірність процесу.

Інший суддя пояснив, що установа не може не розглядати справу, яка надійшла. «Суд має ухвалити рішення: або накласти адмінстягнення, або закрити справу. А що мала суддя зробити? Ви вважаєте, що прилюдно матюкатися — це нормально? Я з вами не погоджусь. І навіть,  якщо у нашому радикалізованому суспільстві нецензурна лайка зараз вважається нормальною у фразах, адресованих агресору, то все одно це допустимо не у всіх випадках‎», — зазначив він.

Суддя підкреслив, що в оригіналі ця фраза звучить «смерть Російській Федерації», отже, вигукуючи замість цього нецензурну лайку, підліток переслідував не патріотичні цілі, а саме мету шокувати слухачів та порушити громадський порядок.

«Я підтримую того, хто написав заяву про хуліганство, оскільки мені набридли потоки матюків з усіх сторін, особливо від підлітків, які розмовляють цим матом замість української мови. І патріотизм тут не виправдання. Мати ж, яка не навчила сина правилам поведінки у суспільстві, вчинила вказане правопорушення», — зазначив він.

Раніше Заборона розповідала про скандал з ромами у Львові, який підхопила РФ, щоб просувати наративи про неонацистів в Україні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору