'
Читаєте зараз
П***ець Російській Федерації: що насправді було в скандальній справі з підлітком

П***ець Російській Федерації: що насправді було в скандальній справі з підлітком

Ilona Kivva
Автор:
  • 20 червня 2022 року Дубенський суд ухвалив постанову у скандальній справі щодо нецензурних вигуків підлітка на шкільній лінійці.
  • Суд виніс матері хлопчика усне попередження, а справу закрив.
  • Процес викликав чималий резонанс, більшою мірою через помилкове трактування ситуації у ЗМІ.

У Дубно, що на Рівненщині, матір школяра викликали до суду через лайку сина. Під час останнього дзвоника, який проходив онлайн, підліток викрикнув нецензурний аналог фрази «смерть Російській Федерації». До правоохоронних органів надійшла заява, і оскільки хлопчик неповнолітній, то відповідати перед законом довелося його матері.

Заборона розповідає про судову справу, яка викликала неабияке обговорення в інформпросторі.


Скандал навколо судової справи на Рівненщині: пояснення судді

20 червня 2022 року Дубенський суд Рівненщини ухвалив постанову у справі матері, чий син нецензурно вилаявся під час шкільної онлайн-лінійки. 

Згідно з ухвалою суду, 7 червня 2022 року під час останнього дзвінка школяр після слів  «…слава нації!» викрикнув: «п***ець Російській Федерації», чим порушив вимоги ст.173 КУпАП, однак не досягнув 16-річного віку. Тому до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення притягнули його матір.

Суд встановив наявність вини жінки (вона полягає у незабезпеченні належного виховання дитини), але звільнив її від відповідальності, оголосивши усне зауваження. Провадження було закрите.

Читати більше новин в Telegram

Судова справа спричинила чималий резонанс. Так, багато видань опублікували інформацію про те, що судять саме неповнолітнього хлопчика, а у соцмережах почали обговорювати правомірність процесу.

Інший суддя пояснив, що установа не може не розглядати справу, яка надійшла. «Суд має ухвалити рішення: або накласти адмінстягнення, або закрити справу. А що мала суддя зробити? Ви вважаєте, що прилюдно матюкатися — це нормально? Я з вами не погоджусь. І навіть,  якщо у нашому радикалізованому суспільстві нецензурна лайка зараз вважається нормальною у фразах, адресованих агресору, то все одно це допустимо не у всіх випадках‎», — зазначив він.

Суддя підкреслив, що в оригіналі ця фраза звучить «смерть Російській Федерації», отже, вигукуючи замість цього нецензурну лайку, підліток переслідував не патріотичні цілі, а саме мету шокувати слухачів та порушити громадський порядок.

«Я підтримую того, хто написав заяву про хуліганство, оскільки мені набридли потоки матюків з усіх сторін, особливо від підлітків, які розмовляють цим матом замість української мови. І патріотизм тут не виправдання. Мати ж, яка не навчила сина правилам поведінки у суспільстві, вчинила вказане правопорушення», — зазначив він.

Раніше Заборона розповідала про скандал з ромами у Львові, який підхопила РФ, щоб просувати наративи про неонацистів в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій