Читаєте зараз
Pentagon Leaks: триваюча війна може змінити керівництво в Україні

Pentagon Leaks: триваюча війна може змінити керівництво в Україні

Yevheniia Kostina
  • Витік інформації розвідки США свідчить, що у 2023 році мирних переговорів між Росією та Україною не очікується.
  • Публічно ані Москва, ані Київ не виключають переговорів, але їхні вимоги розрізняються.
  • Війна продовжиться до 2024 року, при цьому жодна сторона не здобуде перемоги.

Витік документів надав широку інформацію про діяльність розвідки США в усьому світі та виявив глибокі побоювання відомства нацбезпеки щодо траєкторії російсько-української війни. Зокрема, найбільш імовірним сценарієм розглядається, що 2023 рік завершить глухим кутом. Це може призвести до мобілізації та зміни керівництва в Україні та посилить тиск Москви на окупованих територіях.

Заборона розповідає про один з оприлюднених матеріалів Pentagon Leaks.


Перемовини мід РФ та Києвом: оцінка США

Американське видання The Washington Post отримала доступ до конфіденційного матеріалу з оцінкою Розвідувального управління Міністерства оборони США щодо війни в Україні. Це один з тих документів, що з’явилися в мережі в квітні 2023 року. Багато секретних оцінок датуються лютим і березнем 2023 року і вперше з’явилися на платформі обміну повідомленнями Discord, а потім поширилися в інтернеті. І Пентагон, і Міністерство юстиції США заявили, що розслідують це питання.

«Аналіз розвідки робить висновок щодо мирних переговорів. Там йдеться, що навіть якщо Україна відвойує значну кількість території та завдасть неприйнятних втрат російським силам, це не призведе до мирних переговорів», — кажуть автори статті на WP.

Окрім прогнозування війни, оприлюднений документ також передбачає, як українські та російські військові лідери відповідатимуть на виклики на полі бою.

Читати більше новин в Telegram

Війна в 2023 році: чим закінчиться

В оприлюдненому документі прогнозується, що 2023 рік завершиться тим, що обидві сторони досягнуть лише незначних територіальних здобутків через брак військ і припасів для ефективних операцій. Такий глухий кут описується в документі як найбільш ймовірний сценарій.

«Для української сторони триваюча війна на виснаження призведе до розчарування всередині країни та критики щодо того, як ведеться війна, збільшуючи ймовірність зміни керівництва», — йдеться в прогнозі розвідки США. Водночас незрозуміло, чи йдеться про зміни керівництва в політичному чи військовому контексті.

Патова ситуація також призведе до того, що Україна проведе повну мобілізацію населення. У той же час Україна, ймовірно, «посилить свою залежність від ударів на російській території»: це викликає занепокоєння деяких офіційних осіб США. Вони побоюються, що такі атаки можуть змусити Путіна посилити конфлікт або дати Китаю привід почати надавати смертоносне озброєння.

Для російської сторони безвихідь змусить Москву задіяти «деградовані» резерви через зменшення бойової потужності. Кремль також, ймовірно, прискорить зусилля з інтеграції захоплених територій до Росії.

Раніше Заборона розповідала про чотири найменш вірогідні сценарії розвитку російсько-української війни. Два з них передбачають смерті президентів Путіна та Зеленського.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій