'
Читаєте зараз
Перший в Україні Head Set тренінг з використанням VR: про що програма Фонду 2402

Перший в Україні Head Set тренінг з використанням VR: про що програма Фонду 2402

Yevheniia Kostina

Для всіх, хто живе і працює в умовах війни, Фонд 2402 за підтримки міжнародних фондів Justice for Journalists та Digital Defenders запускає унікальну програму тренінгів з безпеки. Занурення у реальну стресову ситуацію дозволить учасникам пережити аналогічний досвід, не наражаючи себе на небезпеку.

Практичні навчання будуть зосереджені на загрозах, ризиках та безпекових випадках, типових для роботи у зоні воєнних дій і прифронтових областях. Це журналісти, представники гуманітарних організацій, документатори воєнних злочинів, правозахисники та волонтери. VR-сценарії розроблялися партнерами Фонду 2402, британською компанією Headset Immersive і сертифікованими фахівцями з безпеки, екстреної медичної та першої психологічної допомоги, використовуючи досвід роботи на фронті.

«Ми отримали унікальну можливість використовувати найсучасніші технології в тренуваннях з безпеки для України. VR-модулі на сьогодні — це найефективніший спосіб отримувати життєво важливу інформацію й одразу застосовувати її в стресових умовах», — розповідає співзасновниця і виконавча директорка Фонду 2402 Катерина Сергацкова. 

Співзасновниця Фонду 2402 Катерина Сергацкова на першому інтерактивного VR-тренінгу у Львові, липень 2023 року. Фото: Фонд 2402

Фонд 2402: VR-програма

29 лютого в Києві проведуть презентацію для керівників медіа, редакторів та журналістів, документалістів і представників некомерційних організацій, які працюють у зонах бойових дій. 

VR-програма будується на двох основних сценаріях: вуличні протести та цифрова безпека. Вони дозволять пережити досвід роботи під час громадянських заворушень і навчитися захищати інформацію в умовах реальної загрози й психологічного тиску.

Тренування із використанням VR покликані мінімізувати ризик того, що людина розгубиться, не зможе себе опанувати і виявиться абсолютно безпорадною і беззахисною в критичній ситуації у реальному житті. 

Програма дасть можливість учасникам скласти уявлення про індивідуальні сильні та слабкі сторони, зокрема, про рівень усвідомлення ситуації, розпізнавання загроз і самоконтроль під тиском.

У липні 2023 року Фонд 2402 спільно з компанією Headset Immersive та VICE Media провів у Львові перший інтерактивний VR тренінг для українських журналістів. Сорок учасників вже мали можливість отримати унікальний спільний досвід і особисто переконатися в ефективності VR тренувань.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій