'
Читаєте зараз
Перу оголосила надзвичайний стан через Денге: чим страшна хвороба

Перу оголосила надзвичайний стан через Денге: чим страшна хвороба

Ilona Kivva
Автор:

В більшості провінцій Перу оголошений надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я через різке зростання випадків лихоманки Денге. Кількість хворих, зареєстрованих протягом перших семи тижнів 2024 року, вдвічі більша, ніж за той самий період 2023 року — тоді реєстрували понад 31 000 випадків, пише AP.

Міністр охорони здоров’я Сезар Васкес вже заявив, що загроза серйозна і вона виходить з-під контролю. Надзвичайна ситуація дозволить уряду країни швидше перераховувати кошти в постраждалі регіони, а також транспортувати лікарів і медсестер. Режим охопить 20 із 24 провінцій країни, включаючи регіони, які оточують столицю Ліму.

Лихоманка Денге — тропічна хвороба, щорічно від неї потерпає понад 4 млн хворих по всьому світу. У 2023 році спалахи зареєстрували в окремих приморських країнах Європи та Південній Америці. Лихоманка може протікати безсимптомно або викликати лише легке занедужання, проте не рідкісні й тяжкі та навіть летальні випадки.

Небезпечний вірус переносять комарі роду Aedes: через глобальне потепління вони почали активно розмножуватись. За даними ВООЗ, лихоманка займає перше місце у світі за швидкістю поширення та загрожує набути масштабів пандемії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій