'
Читаєте зараз
Чому видалили петицію про «припинення пропаганди гомосексуалізму». Детально

Чому видалили петицію про «припинення пропаганди гомосексуалізму». Детально

Сергій Сурепін

27 березня 2018 року на вимогу представника уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності було припинено оприлюднення електронної петиції «Просимо вжити заходів для припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей». Документ був розміщений на сайті Офіційного інтернет-представництва президента України. Уповноважений Верховної Ради з питань прав людини вважає документ посяганням на права і свободи ЛГБТІ-осіб та роз’яснює, чому саме.

Згідно зі статтею 68 Конституції України обов’язком кожної людини є не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Попри те, що кожному гарантовані права на свободу світогляду і віросповідання, на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, Конституцією України та Європейською конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод встановлені обмеження цих прав, зокрема, з метою захисту прав інших людей.

Вказана петиція була сформульована як заклик до президента України вжити заходів, спрямованих на припинення «пропаганди гомосексуалізму». Зокрема, накладати вето на законопроекти, які суперечать позиції церков щодо людської гомосексуальності та можуть сприяти легалізації одностатевих партнерств (шлюбів) або усиновленню дітей трансгендерами; внести до Верховної Ради України законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму; розробити та видати указ Президента України про державну підтримку та захист традиційних сімейних цінностей і подолання наслідків пропаганди гомосексуалізму в Україні.

Фактично вказана петиція піддає сумніву необхідність забезпечення та захисту прав та свобод людей у зв’язку з їхньою сексуальною орієнтацією (ЛГБТІ), містить посягання на їхні права і свободи (зокрема, на право на повагу до гідності, право на сім’ю, право на свободу від дискримінації). Твердження, сформульовані в петиції, створюють стосовно представників ЛГБТ образливу, зневажливу атмосферу та містять ознаки підбурювання до дискримінації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій