'
Читаєте зараз
Пхеньян дозволив бити ядерною зброєю на випередження: КНДР збудувала субмарину

Пхеньян дозволив бити ядерною зброєю на випередження: КНДР збудувала субмарину

Yevheniia Kostina
  • Диктатура шість років працювала над секретним підводним човном. Супутники зафіксували підготовку до спуску його на воду.
  • Розміри судна вказують на його здатність переносити балістичні снаряди.
  • КНДР зможе превентивно застосовувати атомну зброю в разі загрози країні.

Парламент Північній Кореї фактично дозволив застосовувати превентивний удар ядерною зброєю, якщо бачитиме загрозу. Ймовірно, для цього з 2016 року тривало будівництво ракетної субмарини. Нещодавні супутникові знімки верфі в місті Синпхо показали, що підводний човен готовий до запуску.

Заборона розповідає про особливості північнокорейського підводного судна та посилення ядерної політики Пхеньяна.


Балістичні ракети КНДР: що відомо про північнокорейське судно

Північна Корея планує спустити на воду нову субмарину, яка може бути здатна запускати балістичні ракети. Про це свідчать супутникові знімки, на яких аналітики помітили шість суден навколо причалу будівельного залу у верфі міста Синпхо.

Баржі біля причалу в Синпхо. Фото: Pleiades NEO © Airbus DS 2022

«Будівництво нового підводного човна з балістичними ракетами почалося на початку 2016 року […] Досі в північнокорейських ЗМІ не було жодних вказівок на те, коли новий підводний човен може бути спущений на воду», – зазначили аналітики американського центру 38 North.

Читати більше новин в Telegram

КНДР має великий підводний флот, проте раніше було відомо лише про один експериментальний підводний човен, який може нести балістичну ракету.

Ядерна політика Пхеньяна: ухвалено закон про статус

Північна Корея роками говорить про нібито загрозу з боку Сполучених Штатів Америки й розширює свої військові можливості. На початку вересня 2022 року Верховні народні збори (парламент КНДР), ухвалили закон про політику щодо ядерних сил. Документ передбачає дозвіл на застосування атомної зброї, якщо існує загроза ворожого нападу на систему командування ядерними силами КНДР.

«Мета Сполучених Штатів полягає не тільки в тому, щоб усунути нашу ядерну могутність, а й врешті-решт змусити нас відмовитися або послабити наші права на самооборону через відмову від ядерної зброї, щоб вони могли повалити наш уряд у будь-який момент. Нехай вони накладуть на нас санкції на 100 днів, 1000 днів, 10 років або 100 років», – сказав під час виступу в парламенті Верховний керівник КНДР Кім Чен Ин.

Закон встановлює ядерний статус Північної Кореї як незворотний, хоча Пхеньян обіцяє не розміщувати ядерну зброю на території інших країн і не застосовувати її проти безʼядерних країн, якщо вони не воюють проти КНДР разом із ядерними державами.

Раніше Заборона розповідала, що Трудова партія КНДР звинуватила чиновників державних органів у спалаху COVID-19. Через недбальство було замінено, зокрема, кількох членів політбюро та секретарів центрального комітету.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій