Під ялинку Путіну. Керівнику ПВК «Вагнер» оголосили підозру
- Служба безпеки України оголосила підозру керівнику ПВК «Вагнер».
- Його підрозділи у 2014-2015 роках брали участь у війні проти України.
- Підозрюваному громадянину Росії загрожує довічне позбавлення волі.
Слідчі Служби безпеки України заочно повідомили про підозру керівнику російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнер». За даними правоохоронців, у 2015 році вагнерівці вели бойові дії проти України в напрямку на Дебальцеве.
Заборона розповідає про підозрюваного керівника ПВК «Вагнер» та що варто знати про цю російську військову структуру.
Підозра СБУ: що відомо про керівника бойовиків «Вагнера»
У межах досудового розслідування слідчі української спецслужби заочно оголосили підозру громадянину Росії, який, за даними правоохоронців, очолив ПВК «Вагнер» для здійснення прихованих операції Російської Федерації на території України, повідомили в пресцентрі СБУ.
«Встановлено, що у період із липня 2014 року по березень 2015 року він перебував на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей. При чому зловмисник діяв за попередньою змовою із високопосадовцями Збройних сил РФ та під їх контролем», — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці задокументували факти інтенсивного обстрілу бойовиками «Вагнер» українських позицій у напрямку на Дебальцеве. За інформацією слідства, координував дії керівника ворожого угруповання колишній командувач другого армійського корпусу РФ.
Читати більше новин в TelegramСлідчі оголосили підозру за такими статтями:
- ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
Підозрюваному керівнику вагнерівців загрожує довічне позбавлення волі з можливою конфіскацією майна. Станом на 23 грудня 2021 року досудове розслідування триває, правоохоронці збираються оголосити підозрюваного у міжнародний розшук.
Що таке ПВК «Вагнера»?
Приватна військова компанія «Вагнера» — неофіційна військова організація й не має офіційного юридичного статусу; знову ж таки офіційно не входить до збройних сил Росії. Звісно, країна-агресор відкидає будь-які звинувачення щодо причетності й взагалі існування ПВК.
Вперше про цю компанію стало відомо у 2014 році, коли її найманці взяли участь у війні на Донбасі на боці терористів. З того часу сліди вагнерівців стали помічати в Лівії, Сирії, Мозамбіку тощо. Причетним до створення компанії вважають російського бізнесмена, наближеного до Путіна — Євгенія Пригожина.
У серпні 2020 року Білорусь віддала затриманих у Мінську вагнерівців Росії, незважаючи на те, що Україна провела блискучу спецоперацію й оголосила їм підозру щодо злочинів на Донбасі.
17 листопада 2021 року на сайті журналістських розслідувань Bellincat опублікували розслідування щодо операції українських спецслужб із затримання найманців «Вагнера».
Раніше Заборона розповідала про те, як Україна вимагала екстрадиції вагнерівців та як працює форма міжнародної співпраці держав в боротьбі зі злочинністю.
Читати більше новин в Telegram