'
Читаєте зараз
Підгледіли у ЗСУ: у Британії представили універсальну протитанкову зброю

Підгледіли у ЗСУ: у Британії представили універсальну протитанкову зброю

Ilona Kivva
Автор:
  • Brimstone були створені для застосування з літаків: її модернізували після успіхів України.
  • Багатофункціональні ракети ЗСУ отримали ще навесні-2022 року.
  • Включено спеціальний модуль для машини піхоти Boxer.

Британські інженери створили універсальну пускову установку для протитанкових ракет Brimstone. Вона підходить навіть для легкоброньованого військового транспорту відповідних габаритів. Для розробки вони скористалися досвідом використання ракет Збройними силами України.

Заборона розповідає про нові можливості надлегкої потужної ракети.


Brimstone Overwatch: що за проєкт

Британська оборонна розробка на базі протитанкових ракет від компанії MBDA була представлена на великій виставці новітнього озброєння Defence Vehicles Dynamics 2022. По суті це універсальний пусковий блок на вісім снарядів, який можна встановити на будь-яку техніку з відповідними габаритами, пише Defense Express.

Для ЗСУ його поставили на шасі колісного німецько-нідерландського бронетранспортера Boxer. Основним його озброєнням був великокаліберний кулемет і 155-мм гаубиця у експериментальному варіанті. Цей БТР має посилену броню, він досить потужний  і розвиває до 804 кінських сил, тому у комбінації з протитанковими ракетами може стати вкрай ефективною зброєю.

Цю ж ракетну установку вдалося успішно встановити на звичайну армійську вантажівку HMT 600. Вона значно легша за БТР, тому витримує набагато менше вагове навантаження і даватиме менший опір віддачі при пострілі.

Читати більше новин в Telegram
Ракетна установка для Брімстоунів на HMT 600. Фото: Dave Taskis/Twitter

Одна ракета важить близько 50 кілограмів, тому при побудові легкої установки її можна встановлювати практично на будь-яку навіть легкоброньовану техніку. Завдяки такій особливості BAE Systems розробила концепцію пуску Брімстоунів з квадрокоптерів T-650. БПЛА може підіймати вантажі до 300 кг та має максимальну дальність до 30 кілометрів. У прототипі на один T-650 встановили три Brimstone. 

У компанії заявляють, що дальність пострілу ракети у такому випадку може досягати 40 кілометрів (як при стрільбі з військового вертольота).

«Для пуску ракет Brimstone цілком може підійти будь-який квадрокоптер з можливістю підняти навіть одну ракету, пілон для неї та відповідну апаратуру для передачі команди на пуск та програмування ракети», — вважають у виданні.

Брімстоуни, встановлені на квадрокоптер T-650. Фото: Dave Taskis/Twitter

Спочатку Brimstone були створені для застосування з літаків (максимально адаптовані до реактивних бомбардувальників Tornado IDS), але спеціально для української армії Велика Британія почала модернізацію ракетних установок для розміщення на наземному бойовому транспорті, наприклад, на шасі гусеничної розвідувальної машини Ares. 

Приблизно на початку травня 2022 року перші Брімстоуни були доставлені в Україну, ймовірно, вже у експериментальній модернізації. Поштовхом до низки наступних видозмін стало саме успішне використання систем ЗСУ, вважає авторитетний військовий оглядач Річард Томас.

«Україна довела, що ракета здатна швидко й ефективно інтегруватися на платформу наземного базування. Варіанти для просування вперед МО Великобританії, якщо воно вирішить створити мобільну вогневу здатність на базі Brimstone, включають спеціальний модуль для машини піхоти Boxer, який має надійти на озброєння британської армії найближчими роками», — каже експерт.

Ракета Брімстоун : характеристики

Снаряд класу «повітря-земля», створений у Сполученому Королівстві на основі американської ракети AGM-114 Hellfire, пише Military Today.

Зовні Брімстоун нагадує американську материнську версію, але відрізняється ширшими хвостовими плавниками й прозорим куполоподібним носом. 

Є два типи цієї ракети, мають однакову вагу, але відрізняються дальністю ураження і додатковими можливостями.

Так, Brimstone I має радіолокаційну головку самонаведення, яка може захоплювати рухомі об’єкти. У Brimstone II до радіолокації додали лазерне наведення, тому головка стала дворежимною.

Дальність польоту ракет першої моделі сягає 20 кілометрів. У другій версії дальність ураження з літака — до 60 кілометрів, але при пуску з землі зменшується до 10-12 кілометрів.

Головною особливістю є те, що ці ракети можуть вражати декілька цілей, запускаючись у вигляді рою. Вартість одного снаряду оцінюються у $263 000.

Раніше Заборона розповідала про передові дрони, які розробили американські інженери, що створюють зброю для армії США. Це конструктор з різних модулів, що мають абсолютно різне призначення і роблять дрон універсальним для використання на полі бою.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій