Підвищення пенсії: у ПФУ уточнили, як працюють благодійні пожертви
- В Україні з березня-2023 запроваджена державна програма, у рамках якої можна докупити трудовий стаж.
- Проєкт спрямований на людей, які ще не досягли пенсійного віку, тобто вони можуть накопчувати гроші на майбутнє. Вивести їх із рахунків ПФУ не можна.
- Для нинішніх пенсіонерів у програму додали окрему систему — благодійні пенсії.
Робити благодійні грошові внески для пенсіонерів можуть як окремі люди, так і бізнес чи міжнародні організації. Це працює як одноразова грошова допомога. Якщо донат надходить на загальний рахунок Пенсійного фонду, гроші розподілять між малозабезпеченими. Також можна зробити персоналізовану пожертву, тобто для конкретної людини, але є нюанс.
Заборона розповідає про систему, яку запровадив ПФУ.
Добровільні пенсійні внески: яка система
Розмір пенсійного забезпечення залежить від стажу — по 1% від рівня визначеної для обчислення заробітної плати за кожен рік. Мінімальний складає 35 років для чоловіків і 30 — для жінок. У разі нестачі його можна докупити, але у такому разі тільки до мінімального, тобто і розмір пенсії буде найнижчий.
В Україні з березня-2023 запрацювала ще одна програма по докупці стажу — вона орієнтована на майбутнє. Це означає, що скористатися нею можуть люди, які ще не досягли пенсійного віку.
Система дозволяє профінансувати свою майбутню пенсію помісячно заздалегідь. Регулювати внески можна відповідно до заробітку. Ліміту по роках немає, тож можна досягти навіть максимальних показників по виплатах.
Читати більше новин в TelegramПринцип дії такий:
- людина укладає договір на сайті ПФУ (це робиться онлайн у кілька кліків;
- щомісяця робить внески на будь-яку суму (розмір платежу може бути різний) ;
- гроші в автоматичному режимі зараховуються на рахунки ПФУ;
- надходження розкладаються на періоди — на місяць буде зараховано мінімально 1470 гривень, тобто гроші акумулюються, поки не набереться така сума, а потім вже дораховуються до стажу, потім заново;
- жодних звітів подавати не треба.
«Якщо ви доплатите собі 2 000 гривень, у вас буде обрахунок заробітної плати як 9 000 гривень. Кожні 100 гривень збільшують зарплату майже на 500 гривень», — пояснила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Пожертви у ПФУ: як працюють
Збільшити виплати нинішніх пенсіонерів у рамках програми також можливо, але зробити це можуть тільки інші люди, наприклад, рідні, кажуть у Пенсійному фонді України.
Це відбувається шляхом благодійних пожертв. Вони є двох видів:
- загальні;
- персоналізовані.
Так, якщо людина здійснює загальну пожертву, гроші нараховуються як фінансовий ресурс на рахунки ПФУ. Далі установа розподіляє їх між пенсіонерами з найнижчими виплатами на власний розсуд. У разі персоналізованої благодійної пожертви 70% суми спрямовується для виплати пенсії обраному пенсіонеру, а 30% — все одно нараховуються у загальний бюджет фонду.
Важливо! У випадку персоналізованого внеску гроші буде включено у виплатні документи на наступний місяць. Тобто йдеться не про докупівлю стажу, а фактично про одноразову допомогу.
Зробити такий донат можна через сайт ПФУ. Реєстрація для цього не потрібна. Достатньо просто обрати необхідний розділ:
- якщо вносите гроші у загальну систему — ввести тільки суму;
- якщо конкретній людині — її РНОКПП (індивідуальний податковий номер, або ІПН), ПІБ та суму пожертви.
Раніше Заборона розповідала про зміни у процедурі оформлення пенсійних виплат у 2023 році. Серед іншого, Укрпошта отримала можливість доставляти гроші навіть за кордон, але за двох умов.
Читати більше новин в Telegram