Читаєте зараз
Пішки йшла і рахувала: на Київщині 70-річна жінка допомагала нищити техніку окупантів

Пішки йшла і рахувала: на Київщині 70-річна жінка допомагала нищити техніку окупантів

Ilona Kivva
Автор:
Знищений танк
  • У Київській області пенсіонерка повідомляла ЗСУ місце розташування російських танків і артилерії.
  • Завдяки її допомозі було знищено близько 100 одиниць ворожої техніки.
  • Окупанти вбили жінку, зрівнявши її будинок із землею.

На Київщині 70-річна жінка допомогла Збройним силам України знищити близько 100 російських танків і артилерії. Під час окупації села Мотижин вона пішки ходила до позицій окупантів і рахувала техніку, іноді декілька разів на день, щоб потім розповісти українським воїнам. На жаль, росіяни зрозуміли, хто допомагав нашим захисникам, і вбили жінку.

Заборона розповідає історію відважної українки, яка разом допомагала українським військовим боронити Батьківщину.


У Мотижині пенсіонерка наводила ЗСУ на позиції окупантів

У селі Мотижин, що на Київщині, 70-річна місцева жителька понад два тижні наводила артилерію Збройних сил України на техніку росіян. Історію відважної українки розповів один з бійців територіальної оборони ЗСУ, що був безпосереднім учасником подій.

«Через знайомих нам дали інформацію, у неї була крайня хата і вона бачила переміщення техніки. Вона пішки виходила до ворогів, рахувала техніку, приходила і пояснювала потім своєму сину телефоном, що вона бачить. Були такі випадки, що бабуся йшла, збивалася і поверталася перерахувати», — каже український захисник.

Пенсіонерка передавала воїнам інформацію про те, де знаходяться ворожі позиції, скільки бронемашин та артилерії там стоїть, а ті вже потім визначали вогневі точки й завдавали ударів. У ТрО кажуть, що жінка допомогла знищити близько 100 одиниць важкої техніки ворога: «Там і БУКи два вона знайшла, а ми знищили, радіолокаційну станцію, яка глушила зв’язок: ми не могли ні дрона запустити, ні зв’язку не було. Бабуся цю антену знайшла і ми по ній теж відпрацювали». 

Читати більше новин в Telegram

На жаль, окупанти зрозуміли, хто допомагав українським захисникам. Будинок жінки не просто розбомбили, а буквально зрівняли з землею танками — вона загинула. «Скажемо чесно, завдяки їй вони [російські війська] не пройшли далі. Далі села не окуповувалися», — каже боєць ТрО.

Раніше Заборона розповідала історію загиблого українського піхотинця та спортсмена Дмитра Сидорука, який у 2014 році у боях за Луганський аеропорт травмував обидві ноги та руку, пережив понад 10 операцій, а у 2022 знову повернувся на фронт захищати Україну.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій