Реанімація, 12 операцій, і знову війна: історія героїзму загиблого ветерана Дмитра Сидорука

Ilona Kivva
Автор:
Дмитро Сидорук
  • 5 квітня 2022 року в Україні у бою проти окупантів загинув піхотинець Дмитро Сидорук.
  • У 2014 році він брав участь у боях за Луганський аеропорт, де отримав важкі поранення.
  • Попри численні операції та тривалу реабілітацію, 24 лютого 2022 року боєць знову став на захист України.

Ще у 2014 році Дмитро Сидорук пішов захищати Україну у лавах 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила. У боях за Луганський аеропорт він травмував обидві ноги та руку. Після тривалої реабілітації спробував себе у спорті, де здобув численні нагороди. Однак після повномасштабного вторгнення Росії повернувся до Збройних сил України, аби захищати Батьківщину від окупантів. 

Заборона розповідає історію мужнього українського піхотинця та спортсмена Дмитра Сидорука.


Призер Ігор Нескорених загинув у бою з окупантами

5 квітня 2022 року молодший сержант 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила Дмитро Сидорук загинув, боронячи Україну від російської навали.

У 2014 році він пішов на фронт воювати з російськими бандформуваннями на Донбасі. У боях за Луганський аеропорт Сидорук отримав важкі поранення: травми обох ніг, руки, осколкові поранення легень і обличчя. Після 10 діб у реанімації, 12 операцій та тривалої реабілітації він повернувся в зону проведення АТО, де до кінця пройшов строкову службу.

Після початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого, Дмитро повернувся на службу в ЗСУ, до лав рідної 24-ї бригади.

Читати більше новин в Telegram
Молодший сержант 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила Дмитро Сидорук. Фото: Invictus Games:Team Ukraine/Facebook

Срібний призер та тренер збірної України Invictus Games

Після закінчення служби в АТО Дмитро Сидорук вирішив активно зайнятися спортом. Своєю дисципліною він обрав стрільбу із лука, якою у юності займався професійно.

Дмитро став учасником першої збірної України на міжнародних Іграх Нескорених, а у 2017 році здобув срібну медаль у Канаді. Пізніше став тренером збірних України Invictus Games та Warrior Games. Був також суддею відборів та національних змагань.

У 2022 році у якості тренера Сидорук мав поїхати на Ігри Нескорених до Гааги (почалися 16 квітня). У пам’ять про героя команду на змаганнях супроводжував його портрет.

«Сказати, що нам зараз боляче — це нічого не сказати. Діма — невід’ємна та величезна частина родини Нескорених. Людина, яка привела у стрільбу із лука багатьох ветеранів, порадник та підтримка всієї нашої команди. Помстимося за тебе і за кожного, хто поліг!» — кажуть українські воїни-учасники Invictus Games.

На зображенні може бути: 3 людини та люди стоять
Українські воїни-учасники Invictus Games несуть портрет тренера Дмитра Сидорука. Фото: Український ветеранський фонд/Twitter

Раніше Заборона розповідала історію українського льотчика-винищувача першого класу майора Олександра Бринжали, який загинув у повітряному бою проти 12 ворожих літаків.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій