Читаєте зараз
План Трампа щодо України: що з’ясували журналісти

План Трампа щодо України: що з’ясували журналісти

Анастасія Могилевець

Дональд Трамп у разі перемоги на президентських виборах в США нібито розглядає переговори з російським президентом Володимиром Путіним щодо нерозширення НАТО та того, скільки захопленої території України Кремль може зберегти за собою. Він начебто також обдумує угоду, згідно з якою Північноатлантичний Альянс зобов’язується не розширюватися на схід, зокрема на Україну та Грузію, пише американське видання Politico.

Ці пункти, ймовірно, є частиною плану політика щодо завершення війни в Україні. Додамо, що ще у квітні The Washington Post писало, що попередній план Трампа також передбачає тиск на Україну, щоб вона передала Крим і прикордонний район Донбасу Росії.

Один з експертів з національної безпеки, ознайомлений з думкою Трампа, заявив, що той буде відкритий до чогось, що виключатиме розширення НАТО, і до неповернення до кордонів 1991 року для України. «Це було б на столі. Але це не означає відмови від будь-якої іншої можливості, включно з постачанням великої кількості зброї в Україну», — сказав співрозмовник Politico на умовах анонімності.

Сам Трамп публічно не оприлюднював своїх планів щодо України, хоча неодноразово стверджував, що закінчить війну, якщо буде переобраний. На дебатах із Джо Байденом 28 червня він назвав «неприйнятними» вимоги Путіна про виведення українських військ із окупованих регіонів та відмову України від вступу в НАТО.

«Якщо Трамп знає, як закінчити цю війну, він повинен сказати нам про це сьогодні. Якщо є ризики для української незалежності, якщо ми втратимо державність — ми хочемо бути готовими до цього, ми хочемо знати», — прокоментував статтю Politico.

Він також додав, що потенційно готовий зустрітися з Трампом, щоб почути пропозиції його команди.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій