Читаєте зараз
Плюс $200 млн на рік: на ЧАЕС відкриють унікальний об’єкт

Плюс $200 млн на рік: на ЧАЕС відкриють унікальний об’єкт

Ilona Kivva
Автор:
Чорнобильська АЕС
  • 25 квітня «Енергоатом» отримав дозвіл на відкриття централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Україні.
  • Воно розміщене на ЧАЕС та розраховане на зберігання ядерних відходів одразу з трьох українських атомних станцій.
  • Система дозволить Україні позбутися залежності від РФ у сфері зберігання ядерного палива та зекономити сотні мільйонів доларів.

У зоні Чорнобильської атомної електростанції має розпочати свою роботу єдине в Україні централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива. Відкриття цього об’єкту дозволить нашій державі самостійно зберігати ядерні відходи з атомних електростанцій та зекономити близько $200 мільйонів на рік, які ми раніше платили Росії.

Заборона розповідає про відкриття сховища відпрацьованого ядерного палива в Україні та чому це важливо.


Ядерне сховище у зоні ЧАЕС: що це дасть Україні

25 квітня 2022 року Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» отримала дозвіл на введення в експлуатацію централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Дозвіл очікувався ще 9 березня, але був відтермінований через російське вторгнення в Україну та, зокрема, окупацію Чорнобильської атомної електростанції, де і знаходиться об’єкт.

«ЦСВЯП цілком готове до експлуатації! На щастя, воно не постраждало від дій окупантів. Усе обладнання, комп’ютерна та спеціальна техніка працюють у нормальному режимі», — заявили в «Енергоатомі».

Читати більше новин в Telegram

Централізоване сховище — це повністю автономна ядерна установка, призначена для тривалого зберігання відпрацьованого ядерного палива. Воно здатне приймати паливні відходи одночасно з трьох українських АЕС: Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської.

В «Енергоатомі» пояснили, що використання такого сховища дозволить Україні щорічно економити близько $200 мільйонів. Раніше відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС на платній основі вивозили на зберігання та переробку до Російської Федерації.

Будівництво ЦСВЯП в Україні

Будівництво стартувало у 2017 році. Для цього було укладено контракт з Holtec International — однією з найвідоміших компаній-постачальників обладнання та систем для ядерної енергетичної галузі.

Зведення першого пускового комплексу завершили у 2020 році, а у липні 2021 року було завершено будівництво 43-кілометрової залізничної колії Вільча — Янів, яка з’єднала ЦСВЯП із залізничною мережею України.

Система успішно пройшла усі необхідні етапи випробувань. Як кажуть в «Енергоатомі», проєктний термін експлуатації централізованого сховища становить щонайменше 100 років.

Раніше Заборона розповідала про роботу Чорнобильської АЕС під час окупації та у яких умовах доводилося працювати українським героям-атомникам, щоб підтримувати роботу станції на належному рівні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій