За пакети в Україні доведеться платити: ціни - Заборона
Читаєте зараз
По 2 грн за пакет-майку. В Україні доведеться платити за безкоштовні нині пакети

По 2 грн за пакет-майку. В Україні доведеться платити за безкоштовні нині пакети

Пластиковий пакет
  • Пластикові пакети в Україні коштуватимуть мінімум 2 гривні.
  • Ціни залежать від наявності ручок та бокових складок у пакеті. 
  • Біорозкладні пластикові пакети залишать безкоштовними. 

Кабінет міністрів України збирається встановити мінімальні ціни на пакування. Норма може бути застосована до тих пластикових пакетів, яких ми звикли отримувати безкоштовно в магазинах, на ринках чи при доставці їжі. Втім, поки що рішення остаточно не прийнято.

Заборона розповідає про ініціативу Міністерства економіки України та про те, скільки можуть коштувати пластикові пакети, якщо уряд зробить цей крок.


Мінімальні ціни на пластикові пакети

Пластикові пакети, які дають безкоштовно в супермаркетах і при доставці їжі, будуть платними. Ціни на них встановлюється урядом — відповідно до ухваленого влітку 2021 року закону «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Міністерство економіки опублікувало проєкт постанови, в якому запропоновані ціни на різні види пластикових пакетів з товщиною стінок понад 50 мікрометрів. Згідно з проєктом, пропонується наступна мінімальна роздрібна ціна (без ПДВ) за один пакет:

  • без ручок і без бокових складок — 2 грн;
  • без ручок з боковими складками — 2,5 грн;
  • з ручками без бокових складок — 2,5 грн;
  • з ручками і боковими складками — 3 гривні.

В документі зазначається, що мінімальні роздрібні ціни застосовуватимуться в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, в яких може здійснюватись розповсюдження пластикових пакетів. Тобто за фактом те, за скільки покупці будуть купувати пакети, буде встановлювати сама торгівельна мережа (суб’єкт господарювання), спираючись на ці мінімальні ціни.

Деякі пакети залишать безкоштовними

Водночас постанова про мінімальні ціни зачіпає не всі види пакування. Так, якщо правила вступлять в силу, безкоштовними можуть залишитися пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), які є первинною упаковкою для рибних та м’ясних, сипучих продуктів та льоду. При цьому глибина таких пакунків не має перевищувати 34.5 см, а довжина — не більше 4.5 сантиметрів. Також мінімальні роздрібні ціни не поширюються на біорозкладні пластикові пакети.

В Мінекокноміки прогнозують, що таке рішення покращить стан екологічної безпеки та благоустрою територій в Україні і стимулюватиме розвиток виробництва біорозкладного пакування.

Раніше Заборона розповідала про перелік небезпечних в Україні собак, що затверджений постановою Кабміну у 2021 році.

Сподобався матеріал?

Підримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору