Читаєте зараз
Подорожі куди завгодно, емоційна близькість та британський неосоул: улюблені кліпи українського режисера DVIZHON

Подорожі куди завгодно, емоційна близькість та британський неосоул: улюблені кліпи українського режисера DVIZHON

Polina Vernyhor
Підбірка найкращих кліпів від українського режисера Юри Двіжона

Заборона запустила проєкт «Рекомендації». Час від часу ми публікуємо підбірки книжок, фільмів, серіалів або музики від цікавих людей, які шарять. Ми вже публікували добірку документальних фільмів від режисерки Надії Парфан та рекомендації «для мозку» від музиканта Стаса Корольова. У третій частині — улюблені кліпи українського кліпмейкера та режисера Юрія Двіжона (DVIZHON).


Хто такий: Юрію 28 років і він встиг створити десятки кліпів для українських артистів. Крім кліпів DVIZHON займається також активізмом: з 2018 року він брав участь у численних ЛГБТ-акціях, 2019 року увійшов до рейтингу «30 Under 30» від Kyiv Post за відстоювання прав ЛГБТ+. У грудні 2020 року разом з іншими активістами/ками DVIZHON заснував організацію UKRAINEPRIDE.

Daði Freyr — Somebody Else Now

2021 рік

З цим ісландським гуртом я познайомився завдяки Євробаченню. Вони були моїми фаворитами цього року. За допомогою схожих відео артисти можуть подорожувати куди завгодно, попри заборони через ковід. Вдале поєднання відео та пісні. 

Låpsley — My Love Was Like The Rain

2020 рік

Це відео зняла українська продакшн-компанія Pronto Film для британської співачки Låpsley. Зйомки відбувалися в Києві.

В кліпі саму співачку можна розгледіти тільки в групових сценах з іншими людьми — це цікавий підхід. Натомість головну роль у відео грає дівчинка, яка дуже схожа на Låpsley в дитинстві. 

Disclosure, Kehlani, Syd — Birthday

2020 рік

Ідея пісні в мене викликає дві основні емоції: це красиво, оригінально знято та виконано, але я дуже боюсь замкнутого, маленького приміщення з низькими стелями. Я б навіть сказав, що щодо цього в мене є невеличка фобія. 

Elderbrook & Rudimental — Something About You

2020 рік

У цьому відео від британського drum & bass гурту Rudimental та музиканта Elderbrook крім пісні мені сподобалась оригінальна ідея. Мені здається, що це історія про групу анонімних танцівників, які соромляться зізнатися в своєму хобі. У фіналі відео є мила сцена, де герої парами танцюють повільний танець. 

Elderbrook — Why Do We Shake In The Cold?

2020 рік

Ще одне відео від британського продюсера та сонграйтера Elderbrook, яке варте уваги. 

Виконавець передбачає, що, коли ви тремтите від холоду, то показуєте  людям, що вас оточують, як вони вам потрібні. Тобто це не тільки біологічна реакція на фізичний холод, але й емоційна реакція, пов’язана з глибшим бажанням.

RIMON — Out Of My Way

2020 рік

Це відео я обрав, тому що, по-перше, його знято на плівку, а по-друге, я був би не проти потрапити на приватну вечірку з такими стильними людьми, що танцюють. 

Пісня, на мою думку, заслуговує на особливий комплімент. Таку легку музику можна слухати годинами. 

Jorja Smith — Teenage Fantasy

2017 рік

Я дуже люблю чорно-білі кліпи, а також британську неосоул-співачку Jorja Smith. Мрію колись потрапити на її концерт. 

Кадри з Парижу і слова пісні навіюють мені спогади про першу подорож  до Європи й першу сильну закоханість, яка нічим серйозним не закінчилася, чому я зараз навіть радий. 

Shy — Say Something

2019 рік

Це відео я зняв ще два роки тому для інді-співачки Shy. Попри невеликий бюджет, ця робота — одна з моїх найулюбленіших. Українська версія пісні має назву «Ти мовчиш». Саме ця фраза допомогла мені придумати історію кохання двох молодих людей, один із яких був німий.

https://vimeo.com/501172909

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій