'
Читаєте зараз
Поліція Майамі викупила власну зброю в громадян для допомоги ЗСУ. Але чи реально передати?

Поліція Майамі викупила власну зброю в громадян для допомоги ЗСУ. Але чи реально передати?

Ilona Kivva
Автор:
  • В Маямі поліцейські через спеціальну програму скупили у простих громадян зброю для України.
  • Охочі принесли до відділку дусятки одиниць пістолетів і гвинтівок.
  • Правоохоронці розмірковують, яким чином передати зброю українським військовим.

В американському штаті Флорида місцеві поліцейські організували акцію Guns 4 Ukraine – Gun Buy Back. Жителям Маямі запропонували продати правоохоронцям власну зброю, отримавши за неї від $50 до $150. Аби допомогти ЗСУ, американці принесли до відділку різні види озброєння.

Заборона розповідає про неординарну програму американських копів.


Пістолети, дробовики і гвинтівки: поліція Маямі для України

За один день акції у Маямі поліцейським вдалося викупити у звичайних американців 68 одиниць зброї. Правоохоронці давали по $50 за пістолети, $100 — за дробовики і $150 — за гвинтівки (АК-47 або AR-15, які заборонені в США). Організатори пообіцяли передати усе зібране українським захисникам плюс це допоможе зменшити кількість стрілянини на вулицях штату Флорида, зазначили в департаменті поліції Маямі.

«Ми справді не знали, чого очікувати. Але ми прийшли сюди, вийшли і більш як півсотні людей, продемонструвавши велику підтримку нам і Україні», — заявив начальник поліції Майамі Мануель Моралес. 

Поліція приймала у громадян як зареєстровану зброю, так і нелегальну. Про її походження не питали, тож і ніякої відповідальності за незаконне зберігання власники не понесуть. 

Читати більше новин в Telegram

Українські військові можуть отримати зброю простих громадян США

Організатори припустили, що не уся зброя підходить для використання на війні, але окремі зразки придатні для надсилання в Україну. Водночас у The Washington Post заявили, що жодна з одиниць озброєння не відповідає потребам ЗСУ. 

«Для війни та опору Росії потрібні складніші системи озброєння та боєприпасів, щоб протистояти нападу Росії. Крім цього, США має законодавчі обмеження, які можуть не дозволити передати цю зброю для України. Для озброєння потрібна спеціальна федеральна ліцензія», — зазначили у виданні.

Проте можливість надати її Збройним силам України все ж є. Адже в червні-2022 комісія міста Маямі схвалила резолюцію, яка наказує вжити будь-яких заходів, щоб зброя, отримана в рамках міської програми викупу зброї, була направлена ​​в Україну для оборони та визволення. Реалізувати її можна, тільки отримавши відповідну ліцензію від Державного департаменту США. 

Американці продали поліції власні гвинтівки. Фото: Miami PD/Twitter

Раніше Заборона розповідала про масштабну кампанію обговорення в США обмежити конституційне право громадян на захист. Питання загострилось після масового шутінгу в одній зі шкіл Техасу в травні 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій