Читаєте зараз
У США придумали, як допомогти Україні з вивозом зерна залізницею

У США придумали, як допомогти Україні з вивозом зерна залізницею

Markiian Oliiarnyk
  • Вашингтон планує побудувати вздовж кордонів України додаткові сховища для українського зерна.
  • Це має полегшити процес його передавання з Укрзалізниці на європейські для подальшого розповсюдження.
  • Нарощення поставок в такий спосіб може зменшити продовольчу кризи, але не усунути.

Україна намагається відновити поставки зерна за кордон за допомогою залізничних шляхів, але не без проблем. Ширина українських колій відрізняється від європейського стандарту, тож для його подальшого транспортування доводиться передавати товар на кордоні з українських зерновозів на інші. А для цього потрібні місткі елеватори, щоб процес був максимально швидкий та об’ємний. Допомогти з вирішенням цього питання пообіцяли США.

Заборона розповідає про відновлення експорту українського зерна.


Експорт зерна з України: будівництво додаткових сховищ

США працюють над розробкою плану для вивезення українського зерна залізницею через Європу та вирішення проблем з його перерозподіленням по країнах-отримувачах, пише Reuters.

«Ми тісно співпрацюємо з нашими європейськими партнерами, щоб вивести на ринок 20 мільйонів тонн зерна, заблокованих в Україні, щоб допомогти знизити ціни на продовольство. Ми не можемо поки покладатися на вивіз через Чорне море, оскільки воно може бути підірване у воді», — зауважив президент США Джо Байден.

Нарощення експорту зерна сухопутним шляхом має свої проблеми: в Україні така ж система залізничних доріг, як і в Росії, де ширина колії відчутно відрізняється від європейської. В умовах війни повністю міняти систему доріг неможливо, тож доводиться на кордоні передавати зерно з українських потягів на інші.

Читати більше новин в Telegram

«Ми будемо будувати тимчасові елеватори на кордоні України, зокрема із Польщею, щоб переправляти зерно з українських вагонів у зерносховища на [європейські] вагони і далі по світу», — додав Байден.

Раніше Заборона розповідала про альтернативний морський шлях експорту українського зерна до Іспанії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій