Читаєте зараз
Полонений командир «Азову» Денис Прокопенко вийшов на зв’язок з дружиною. Що розповів

Полонений командир «Азову» Денис Прокопенко вийшов на зв’язок з дружиною. Що розповів

Markiian Oliiarnyk
Денис Прокопенко
  • Деяким захисникам «Азовсталі», які перебувають у російському полоні, дозволили зателефонувати рідним.
  • Командир полку «Азов» Денис Прокопенко розповів дружині, що українські воїни утримуються у задовільних умовах.
  • Станом на 25.05.2022, азовців до Росії не вивозили, а розмістили у в’язниці в окупованій Оленівці, а важкопоранених — у лікарні в Новоазовську.    

Командиру окремого загону спеціального призначення «Азов» Денису Прокопенку вперше за час перебування (за тиждень) у російському полоні дозволили зателефонувати дружині. Герой України розповів, що умови утримання оборонців «Азовсталі» відповідають вимогам, нібито нікого не катують, а ситуацію контролюють ООН та Червоних Хрест.

Заборона розповідає подробиці щодо перебування у полоні захисників Маріуполя зі слів дружини командира «Азову».


Умови утримання військовополонених з «Азовсталі»: дані Катерини Прокопенко

25 травня 2022 року стало відомо, що командиру полку «Азов», підполковнику Денису Прокопенку, який перебуває у полоні окупантів, дозволили зателефонувати своїй дружині Катерині, пише The Guardian. За її словами, оборонців «Азовсталі», які 16 травня отримали наказ зберегти свої життя, утримують у задовільних умовах.

«Він сказав, що з ним все добре, і запитав, як я. Я чула з інших джерел, що умови більш-менш прийнятні», – розповіла Катерина Прокопенко. При цьому британське видання зазначає, що невідомо, чи міг командир полку під час розмови вільно висловлюватися.

За словами Катерини, телефонний дзвінок став можливий завдяки домовленості між урядами України та Росії та посередництву Червоного Хреста, який відвідував деяких українських бійців у полоні. Як пише AP, окрім командира, зв’язатися з рідними дозволили ще кільком воїнам полку.   

Читати більше новин в Telegram

Дружина Прокопенка зазначає, що більшість бійців «Азову» утримують у  в’язниці в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області. Важкопоранені «азовці» перебувають у лікарні Новоазовська, як і домовлялися сторони. Станом на 25 травня 2022 року, нікого з бійців полку до Росії не вивозили.

«Їх годують, дають воду. Умови утримання відповідають вимогам і за цей короткий період вони не зазнали насильства. Що буде далі, ми, звичайно, не знаємо, але на цей час є треті сторони — ООН і Червоний Хрест — які контролюють ситуацію», — додала Катерина Прокопенко.

Жінка також створила ініціативну групу для підтримки захисників «Азовсталі». Мета організації —  організовувати щотижневі дзвінки з полоненими, розвінчувати російські фейки про наших хлопців, забезпечувати їхнє утримання ліками, водою та харчовими продуктами, а також сприяти їхньому поверненню додому.

Раніше Заборона публікувала великий контекст про історію архітектури Маріуполя, який нині майже знищений російськими військами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій