'
Читаєте зараз
Польща більше не буде платити українцям допомогу: що тепер робити біженцям

Польща більше не буде платити українцям допомогу: що тепер робити біженцям

Ilona Kivva
Автор:
  • Польський уряд скасував програму виплат 40 злотих на день для українських біженців.
  • Органам місцевого самоврядування доручили активізувати кампанію з працевлаштування українців.
  • Однак для деяких категорій біженців грошова допомога залишиться.

З 1 липня 2022 року Польща не виплачуватиме щоденну грошову допомогу українським біженцям. У Міністерстві внутрішніх справ країни переконані, що чотирьох місяців допомоги було більше ніж достатньо, щоб українці змогли адаптуватися та знайти роботу.

Заборона розповідає про рішення припинити програму PESEL.


40 злотих на день для українців: скасування PESEL з 1 липня

З 1 липня 2022 року закривається програма PESEL, пише Rzeczpospolita з посиланням на заяву заступника міністра внутрішніх справ Польщі Павела Шефернакера.

«Ми виплачуємо величезні соціальні кошти: від 300 злотих на кожного дорослого до 500+ злотих на кожну дитину, а також інші суми, що випливають із соціальної допомоги. Ми бачимо, що багато українців шукають роботу, знаходять її і з усім справляються. Чотири місяці повного захисту — це, на наш погляд, достатній термін‎», — сказав у коментарі виданню високопоставлений чиновник, ім’я кого не називається.

Для деяких категорій українських біженців виплата все ж залишиться:

Читати більше новин в Telegram
  • люди з інвалідністю;
  • багатодітні жінки;
  • вагітні.

Рішення було ухвалено урядом країни через величезні видатки на утримання українців. Так, Сілезьке воєводство оцінило витрати на 115 000 біженців, що отримали PESEL у регіоні, у 190 мільйонів злотих на місяць, із яких щоденні виплати 40 злотих на людину становлять 160 мільйонів. Нижньосілезьке воєводство оцінило витрати у 64.5 мільйона злотих, а Підкарпатське —  у 35.5 мільйона.

Допомогу, передбачену на оплату їжі та житла на день, польський уряд мав забезпечувати лише перші два місяці, але на початку березня програму продовжили ще на 60 днів.

Робота для біженців з України: 

Думки очільників польських регіонів з приводу рішення уряду розділилися. Так, прессекретарка Сілезького воєводства Аліна Кухаржевська заявила, що програма працевлаштування українців тільки розпочалася. «Ми чекаємо на спеціальний акт, який допоможе фінансувати навчання польській мові та курси підвищення кваліфікації, що, безперечно, допоможе знайти себе на ринку праці», — зазначила вона.

Міський голова Мушина Малопольського воєводства Ян Голба повідомив, що у місті станом на червень проживає 400 українців. З них роботу знайшли лише 60 осіб. «Ми найняли лікаря, дантиста, медсестер і помічниць на кухні. Це багато і мало. Хто хоче працювати, той знайде роботу. А хто не хоче, того ніщо не змусить. Якщо уряд не платитиме по 40 злотих на людину, багато хто з них [українських біженців], мабуть, не впорається», — сказав він.

Занепокоєння висловив і мер Ожарува Свентокшиського воєводства Павло Канцлер: «Ми здивовані заявою заступника міністра, тому що нас про це ніхто не попередив. Доглядати за біженцями має держава, а не приватні особи чи я, чиновник місцевого самоврядування».

Раніше Заборона розповідала про розроблений Польщею, Словенією та Чехію план порятунку України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій