Читаєте зараз
Польща, Чехія та Словенія підготували план порятунку України

Польща, Чехія та Словенія підготували план порятунку України

Markiian Oliiarnyk
Прем'єр-міністри Польщі, Чехії та Словенії
  • Уряди Польщі, Чехії та Словенії розробили спеціальний план, який має допомогти Україні у боротьбі з агресором.
  • Запропонований план містить всього 10 пунктів.
  • У разі, якщо цих кроків буде недостатньо, світова спільнота має піти далі та захистити Україну — прем’єр-міністр Польщі.

Польща спільно зі Словенією та Чехією підготували план для припинення війни в Україні, що складається з 10 пунктів. Зокрема, наші партнери пропонують надавати притулок росіянам, які відмовляються воювати проти України, а також максимально посилити санкції та відрізати Росію від європейських портів та автотранспортних шляхів. 

Заборона розповідає про те, яку стратегію розробили союзники України для припинення війни, розв’язаної Путіним.


10 пропозицій для припинення війни в Україні

Польща спільно зі Словенією та Чехією підготували план припинення війни в Україні, розв’язаної Російською Федерацією, розповів виданню Politico прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

«Минув місяць, як Росія розпочала повномасштабний наступ на Україну. Відтоді Захід ввів чотири пакети санкцій проти Російської Федерації, але війна триває. Заходів, вочевидь, недостатньо. Ми маємо зробити набагато більше, і до того ж швидко. Тих, хто попереджає, що провокація президента Росії Володимира Путіна призведе до Третьої світової війни, я запитую: чи потрібен був Путіну який-небудь привід для порушення міжнародного права? Чи потрібен був йому привід, щоб напасти на Грузію, окупувати Крим чи напасти на Київ?» — сказав Моравецький.

За словами прем’єр-міністра Польщі, план допомоги Україні складається з 10 пунктів:

Читати більше новин в Telegram

1.Повне відключення всіх російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT (інакше російська економіка може адаптуватися до нових умов протягом кількох тижнів);

2. Запровадження спільної політики надання притулку для російських солдатів, які відмовляються служити злочинному режиму Путіна.

3. Припинення російської пропаганди в Європі («Свобода слова не означає право на брехню», — підкреслив прем’єр-міністр Польщі).

4. Блокада доступу російських кораблів до європейських портів.

5. Блокада доступу для автомобільного транспорту в Росію та з Росії.

6. Запровадження санкції не лише проти олігархів, а й проти всього бізнес-середовища РФ.

7. Припинення дії віз для всіх громадян Росії, які хочуть в’їхати до ЄС.

8. Введення санкцій проти всіх членів пропутінської партії «Єдина Росія». 

9. Заборона експорту до Росії технологій, які можна використати для війни.

10. Виключення Російської Федерації з усіх міжнародних організацій.

Моравецький додав, що у разі, якщо ці кроки не зупинять Путіна, то світові лідери повинні піти далі і захистити Україну за будь-яких умов.

«Ми запропонували миротворчу місію під егідою НАТО та інших міжнародних організацій. Якщо ми не можемо запровадити ефективні санкції, у нас немає вибору: ми повинні захищати народ України нашими власними щитами. Путін повинен знати, де проходить червона лінія, яку він не може переступити. Те, що Росія має ядерний арсенал, не може бути приводом для пасивності. Ми повинні усвідомлювати цю загрозу, але вона не може нас стримувати. План, який ми пропонуємо, не тільки можливий, а й необхідний», — резюмував голова Ради міністрів Республіки Польща.

Раніше Заборона розповідала про новий пакет санкцій США проти Російської Федерації, який передбачає запровадження обмежень проти понад 400 російським представникам еліт, законодавців та оборонно-промислових компаній РФ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій