'
Читаєте зараз
Польща може допомогти Україні повернути ухилянтів

Польща може допомогти Україні повернути ухилянтів

Анастасія Могилевець

Польський уряд готовий допомогти Україні повернути на свою територію чоловіків призовного віку. Вони мають виконати свій громадянський обов’язок, вважає міністр оборони країни Владислав Косіняк-Камиш.

На його думку, багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських чоловіків у готелях і кафе, і чують, скільки зусиль повинна докласти Польща для допомоги Києву і війні з РФ. Міністра запитали про реакцію країни-союзниці, якби Київ попросив допомогти повернути тих, хто може втратити право на перебування у Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів. Косіняк-Камиш відповів, що можлива будь-яка підтримка польського уряду.

За даними Reuters, станом на січень 2024 року в країнах Європейського Союзу проживає близько 4.3 млн українців, з яких близько 860 000 – дорослі чоловіки. Польща надала статус тимчасового захисту 950 000 українцям, це другий за величиною показник після Німеччини.

Раніше Польща вже пропонувала допомогти Україні у тому, щоб військовозобов’язані поїхали додому. Ідею озвучив командувач Сухопутних військ Польщі у відставці Вальдемар Скипшчак. Він сказав, що можна повернути таких чоловіків, запровадивши це рішення на рівні Європейського Союзу. Тоді Міністерство закордонних справ Польщі неоднозначно відповіло на ініціативу генерала.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій