'
Читаєте зараз
Польща відмовилась передавати зброю Україні: яка причина

Польща відмовилась передавати зброю Україні: яка причина

Ilona Kivva
Автор:

Варшава більше не постачатиме Україні зброю та військову техніку з власних запасів, пише BBC з посиланням на заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького.

Офіційною причиною називають те, що Польща (серед іншого) вже надіслала Україні 320 танків радянських часів і 14 винищувачів МіГ-29. Тепер країна зосереджена на закупівлі більш сучасного озброєння, тому більше не має що запропонувати ЗСУ.

При цьому заява прозвучала на тлі напруги, викликаної суперечками щодо українського зерна. Так, після виступу Зеленського на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку польське МЗС викликало посла України на розмову.

Водночас повністю експорт зброї не припиниться — попередні домовленості країна-союзниця виконає. Приміром, польський виробник PGZ має відправити ще близько 60 одиниць артилерійської зброї Krab.

Також хаб у Жешуві (головна перевантажувальна база військової техніки для Збройних сил України) продовжить виконувати свої функції. Тобто переганяти техніку з інших країн через Польщу можна буде як і раніше.

Зазначимо, що більшість техніки Польща постачає ЗСУ на умовах компенсації. Так, приміром, на заміну МіГам армія дружньої держави мала отримати південнокорейські винищувачі FA-50 та ескадрилью F-35 від США.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій