'
Читаєте зараз
Польські фермери вдруге влаштували масштабний страйк у Варшаві: всі вимоги

Польські фермери вдруге влаштували масштабний страйк у Варшаві: всі вимоги

Ilona Kivva
Автор:

Тисячі аграріїв Польщі зібрались на черговий протест під будинками Сейму та Канцелярії прем’єр-міністра у Варшаві. Мітингувальники палять шини, запалюють фаєри та навіть намагались заблокувати вулиці тракторами, пише Dziennik Gazeta Prawna.

За даними столичної мерії, в акції протесту можуть взяти участь до 150 000 людей. Оголошена тривалість страйку – починаючи з 9:00, 6 березня до 20:00, 8 березня. В’їзд тракторів до Варшави заборонено, тож патрулі правоохоронців чергують вздовж найважливіших в’їздів до міста. Деякі дороги вже заблоковано, пише Нова Польща.

Близько 100 тракторів вишукувались на в’їзді до польської столиці. Фото: Нова Польща/Telegram

Управління поліції Варшави призупиняє рух на прилеглих вулицях, щоб створити безпечні умови для страйкарів. У відомстві повідомили, що 6 грудня відбудуться дві акції протесту – учасники першої зберуться перед Канцелярією прем’єр-міністра, другої – біля будівлі Сейму, туди планують піти до 20 тисяч людей.

Маршрут протестів фермерів у Варшаві 6 березня. Інфографіка: UM Warszawa / Urząd Miasta Warszawa

Станом на 16 годину фермери розпочали кидати бруківку в бік поліціянтів та Канцелярії прем’єр-міністра. Декілька людей увірвалися на територію Сейму, їх вже затримали. Біля будівлі розпочалися сутички мітингувальників з правоохоронцями, останні застосовують сльозогінний газ та водомети. Повідомляється, що декілька працівників поліції поранені.

Бруківка, яку протестувальники жбурляли у будівлю Сейму. Фото: Нова Польща/Telegram

Аграрії вимагають обмеження імпорту сільськогосподарських товарів з України. Також вони хочуть, щоб польський уряд оголосив про вихід країни з Європейського зеленого курсу. Фермерські акції в Польщі не вщухають уже кілька тижнів: їм передувала блокада кордону перевізниками, які обіцяли поновити протести.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій