Читаєте зараз
Померла Дарія Коржавіна, яка боролася за інклюзивність та рівність

Померла Дарія Коржавіна, яка боролася за інклюзивність та рівність

Анастасія Бодюл
  • Активістка підтримувала багато ініціатив, які допомагають незрячим людям: організовувала навчання з домедичної допомоги, покази фільмів, друк шрифтом Брайля.
  • Коржавіна у 2017 році співзаснувала ГО Fight For Right за права людей з інвалідністю.
  • У 2018 році активістка увійшла до списку молодих лідерів і лідерок України Top 30 Under 30.

Дарія Коржавіна мала порушення зору і все життя допомагала суспільству зрозуміти потреби людей з інвалідністю. Дівчина надихала багатьох людей з інвалідністю боротися за свої права: її організація стала початком активного розвитку руху.

Заборона розповідає про діяльність правозахисниці, яка працювала над інклюзивністю. Висловлюємо щирі співчуття родині та близьким чудової людини.


Дарія Коржавіна: чим займалась

3 липня 2023 року померла правозахисниця Дарія Коржавіна. Причиною смерті, за словами рідних, став інсульт, розповіла голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Вона закінчила школу для дітей з порушеннями зору в Києві і факультет журналістики Київського національного університету імені Тарас Шевченка. Працювала в низці столичних медіа.

Дарія ідентифікувала себе як бісексуальна людина і активно долучалася до захисту прав ЛГБТ-спільноти в Україні. Вона постійно брала участь у мітингах за гендерну рівність, проти стереотипів і упереджень щодо людей з інвалідністю, жінок, ЛГБТК-людей. 

Читати більше новин в Telegram
Дарія Коржавіна на мітингу за права ЛГБТ-спільноти у 2018 році у Києві. Фото: Facebook HPLGBT

У 2016 році стрибнула з парашутом у рамках проєкту, який мав показати людей з інвалідністю як абсолютно рівних всім іншим. А вже у 2017 році стала співзасновницею громадської організації Fight For Right, яка боролась за права людей з інвалідністю. У 2018 році увійшла до списку молодих лідерів і лідерок України Top 30 Under 30.

Дарії була особливо близька тема захисту виборчих прав людей з інвалідністю. Вона постійно висвітлювала важливість голосування для незрячих людей і вчила, як це правильно робити. Коржавіна також організувала навчання з домедичної допомоги для незрячих: був створений проєкт «Доступне Кіно», щоб люди з вадами зору могли, так само як і всі інші, ходити в кінотеатри.

Навчання шрифту Брайля в Мистецькому Арсеналі. Фото: Braille Studio

Також активістка підтримувала ініціативу Braille Studio — студію друку шрифтом Брайля. Вона проводила інклюзивні простори BeTogether на Арт-заводі Платформа, де сотні людей змогли написати своє імʼя або підписати листівку шрифтом Брайля. У Fight For Right в останні місяці Дарія стала співавторкою книги про історію руху за права людей з інвалідністю в Україні, яка побачить світ восени 2023 року.

Раніше Заборона розповідала про відому українську письменницю Вікторію Амеліну: вона померла від важких поранень після того, як потрапила під обстріл Краматорська 27 червня 2023 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій