'
Читаєте зараз
Понад 30 країн світу вивільнять свої нафтові резерви. Що буде з цінами

Понад 30 країн світу вивільнять свої нафтові резерви. Що буде з цінами

Markiian Oliiarnyk
Стратегічний резерв нафти США
  • США та ще 30 країн домовилися про безпрецедентне вивільнення нафтових резервів.
  • Мета — знизити ціни на нафту на світовому ринку та позбавити Путіна його козирів в енергетичній сфері.
  • Ціни залежатимуть від того, скільки нафти зі стратегічних запасів погодяться вивільнити союзники США.

США домовилися зі своїми партнерами про вивільнення стратегічних нафтових резервів, щоб наповнити ринок та знизити світові ціни на енергоресурс. Вартість чорного золота стрімко зросла на тлі глобальних безпрецедентних санкцій, запроваджених проти Російської Федерації за напад на Україну. Попри те, що про повне ембарго на російські енергоносії зараз говорять лише декілька союзників, все ж енергетична зброя Путіна поступово вичерпується, включно з його газовим шантажем Європи

Заборона розповідає про вивільнення нафтових резервів та як це вплине на ринок.


Вивільнення нафтових резервів: США та союзники

31 березня 2022 року президент США Джо Байден наказав розпочати кампанію з вивільнення стратегічних нафтових резервів для стабілізації цін на паливо та сировину на енергетичному ринку. США спрямовуватиме на ринок по мільйону барелів нафти на добу протягом шести місяців, тобто до кінця вересня 2022 року.

«З моменту, коли Путін прискорив нарощення військ навколо України, ціни на газ зросли майже на долар за галон. Через войовничий вибір Путіна на ринок надходить менше нафти, а скорочення пропозиції підвищує ціни для американців. Президент [Джо Байден] заборонив імпорт російської нафти. Це було правильно, але вихід російської нафти зі світового ринку буде відчутним», — йдеться у заяві.

Байден зазначив, що це короткостроковий крок, щоб врегулювати ціни та укріпити енергетичну незалежність США. Окрім того, США планують збільшити власний видобуток нафти на один мільйон барелів на добу. На ринку резервна американська нафта має з’явитися через 13 днів після ухвалення офіційного рішення.

Читати більше новин в Telegram

Наступного дня, 1 квітня 2022 року, Байден анонсував, що до американської кампанії з вивільнення резервів нафти долучаться ще понад 30 країн світу.

«Я координував цей крок із союзниками та партнерами в усьому світі. Цього ранку [1 квітня] понад 30 країн у світі зібралися на екстрену зустріч і погодилися вивільнити для ринку десятки мільйонів додаткових барелів нафти», — сказав американський лідер під час розмови з журналістами.

Які саме країни долучилися до ініціативи Вашингтона, не зазначається, утім сказано, що їхня мотивація полягає в тому, аби не дати Російській Федерації використовувати енергетичні ресурси як зброю шантажу.

Очевидно, що ціни залежатимуть від того, скільки нафти зі стратегічних запасів погодяться вивільнити союзники США. За очікуваннями Байдена, союзники можуть випустити на ринок від 30 до 50 мільйонів барелів нафти.

Ціни на нафту: як зміняться

Ціни на нафту почали стрімко знижуватися ще 31 березня 2022 року, одразу після офіційної заяви Джо Байдена. За даними Forbes, до кінця торгів 31 березня ціни на нафту марок Brent та WTI подешевшали на 6.7% (до $104.7/барель) та 7% (до $100.28/барель) відповідно.

Наступного дня, 1 квітня, було незначне коливання, утім ціни залишилися приблизно у тому ж самому діапазоні. За даними The Wall Street Journal, на закритті біржі ціни зупинилися на таких позиціях: Brent — $104.75/барель, WTI — $99.42/барель.

Утім, якщо брати для порівняння динаміку цін за весь торговий тиждень, тобто з 28 березня до 1 квітня, то ринок нафти фактично зазнав найбільшого падіння за останні два роки (Brent подешевшала на понад 10%, а WTI — на 12%).

Тож історія з вивільненням нафти вже відчутно грає на ринку ще навіть до офіційно запуску на стратегічних резервів. На цій підставі, найбільший у світі інвестиційний банк Goldman Sachs знизив прогноз вартості нафти марки Brent на друге півріччя аж на $10 — до $125 за барель.

Раніше Заборона розповідала про ембарго США, Канади та Великої Британії на російську нафту, а також які наслідки матиме повна відмова від путінських енергоносіїв для світової економіки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій