'
Читаєте зараз
Поповнення важкої арти: Польща і Словаччина передадуть Україні далекобійні гаубиці 

Поповнення важкої арти: Польща і Словаччина передадуть Україні далекобійні гаубиці 

Ilona Kivva
Автор:
  • Польський уряд ухвалив передачу Україні своїх далекобійних гаубиць KRAB.
  • Від Словаччини Збройні сили отримають важкі артсистеми Zuzana 2.
  • Українські захисники вже пройшли навчання для використання обох видів озброєння.

Збройні сили України отримають поповнення у важкій артилерії. Так, Польща та Словаччина поставлять українським військовим 26 сучасних самохідних гаубиць: KRAB та Zuzana 2. Обидва види САУ мають 155-мм гармату та сумісні з усіма натівськими снарядами відповідного калібру.

Заборона розповідає про особливості польських артилерійських систем Краб та словацьких Зузана 2.


Польські самохідні установки KRAB: особливості

Польський уряд ухвалив рішення щодо надання Україні 18 самохідних артилерійських установок (САУ) KRAB. Така кількість техніки дозволить сформувати три повноцінні батареї, повідомляє Polskie Radio. Близько 100 українських військовослужбовців вже пройшли навчання з керування цим озброєнням.

KRAB — це 155-мм гаубиці польського виробництва, які надійшли на озброєння країни у 2016 році. Спочатку у національного оборонного підрядника Huta Stalowa Wola було замовлено 100 одиниць техніки, але у 2020 році міністерство оборони Польщі оновило контракт, щоб поповнити армію ще більшою кількістю цієї сучасної артилерії.

На етапі розробки майбутнє ‘Крабів’ було невизначеним через відсутність відповідного шасі, пише Military Today.  Після доволі довгих пошуків оборонне підприємство Польщі уклало угоду на використання корейських гусениць від сучасних САУ K9 Thunder.

Читати більше новин в Telegram
САУ KRAB на шасі від корейський гаубиць K9 Thunder. Фото: wikipedia.or

155-мм гармата ‘Крабів’ є модифікацією озброєння, встановленого ​​на потужних британських САУ AS90 Braveheart. Вона сумісна з усіма стандартними боєприпасами НАТО відповідного калібру, а також має автоматичну систему заряджання. Максимальна дальність стрільби — 30 км зі стандартним снарядом і 40 км з реактивним снарядом. Додаткове озброєння складається з 12,7-мм кулемета, встановленого на даху.

KRAB оснащений польською системою управління вогнем «Топаз» і має датську дульну систему відліку, яка відстежує вихідний снаряд та коригує наступний постріл.

Броня гаубиці забезпечує захист від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів. Також ‘Краб’ оснащений автоматичною системою пожежогасіння.

Самохідна артилерійська установка KRAB. Фото: Міністерство оборони Польщі

Далекобійні гаубиці Zuzana від Словаччини: характеристики озброєння

Міністр оборони Словаччини Ярослав Най підтвердив, що Збройні сили України тримають вісім самохідних гаубиць Zuzana 2, пише Defence 24.

Українські військові проходять навчання з використання техніки.

Zuzana 2 — це словацька 155-мм самохідна гаубиця. Від своєї попередниці вона відрізняється, довшим стволом (52 калібри раніше 45), що дозволило збільшити дальність стрільби до 41 кілометра. Вона також оснащена броньованою кабіною, а башта має повний поворот на 360 градусів (раніше лише на 60 градусів). Має автозарядження, а також можливість ведення вогню в режимі Multi Round Simultaneous Impact — планування вогню так, щоб кілька ракет влучили одночасно.

Самохідна артилерійська установка Zuzana 2 Фото: Konstrukta-Defence

На відміну від багатьох самохідних гаубиць, Zuzana 2 базується на броньованому колісному шасі 8×8. Таке шасі є менш дорогим у виготовленні та обслуговуванні в порівнянні з гусеничним. Для роботи потребує всього трьох членів екіпажу. 

Zuzana 2 стріляє всіма стандартними снарядами НАТО калібру 155 міліметрів. Артилерійська система здатна випустити 16 снарядів протягом 3 хвилин. Оснащена автоматичною системою зарядження, але у окремих випадках можливе ручне. На даху є 12,7-мм кулемет для додаткової оборони.

Броня Zuzana 2 забезпечує захист від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів, а передня дуга витримує попадання 14.5-мм бронебійних боєприпасів. 

Ця артилерійська система має швидку підготовку до стрільби та короткий час передислокації. Гідравлічні стабілізатори перед пострілом опускаються в землю. Вона також оснащена навігаційною системою, що дозволяє працювати з цифровими картами.

Раніше Заборона розповідала про головні особливості танків Т-72, які Польща передала Збройним силам України. Нам дісталися 200 бронемашин з найновішими модернізаціями.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій