'
Читаєте зараз
Порятунок потопельників? В Криму створюють власну ТрО та приватні війська

Порятунок потопельників? В Криму створюють власну ТрО та приватні війська

Іван Скорина
  • Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк повідомив про створення в Криму нових російських ПВК і територіальної оборони. 
  • За його словами, окупанти розуміють, що бойові дії відбуватимуться і на території окупованого півострова.
  • До нових формувань входять різні групи російського козацтва та спеціальний підрозділ Сергія Аксьонова, рекрути якого підписують подвійні контракти (з ним і Міноборони РФ). 

Поява низки приватних військових груп в Криму пов’язана зі зростанням страху перед контрнаступом Збройних сил України серед окупантів та колаборантів. Зараз вони будують оборонні лінії не лише на півострові, а й на півдні Херсонщини. 

Заборона розповідає про керівників нових ПВК.  


Аксьонов збирає армію: розвідка України

Новостворені кримські угруповання фінансують із різних джерел. Наприклад, ватажок окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов збирав гроші для своєї приватної армії «Лівадія» з тамтешніх комерсантів. 

«З одного боку кримські бізнесмени змушені це робити, але з іншого — вони теж хочуть захистити себе та свої статки. Окупанти гарантують їм, що в разі чого їх евакуюють, і все буде добре», — розповів представник ГУР Андрій Черняк. За його словами, аксьоновці отримують 200–250 000 рублів на місяць, а тренуються в основному на базі у Перевальному та на окупованій Херсонщині. Інструкторами для них виступають професійно підготовлені російські військові з бойовим досвідом, що мають в кілька разів вищу зарплату — від $5 000.

Аксьоновці на тренуваннях і бойовому завданні. Джерело: Українська правда

Новобранців до нових угруповань рекрутують так, аби не конкурувати з Євгенієм Пригожиним і його вагнерівцями. Набирають їх серед мобілізованих, за новими подвійними контрактами з ПВК та Міноборони РФ. Такі заходи проходять по всій території Росії, але передусім намагаються залучати населення Криму. 

Оборонці-окупанти в Криму: відміна від ПВК Вагнера

За словами розвідника, ватажки окупаційної влади півострова збирають власні військові групи через розчарування у можливостях армії РФ. До нових формувань входять

  • підрозділ російського козацтва «Таврида», яким керує помічник псевдоголови Криму Антона Сироткіна. До неї входить окрема штурмова рота «Севастополь», якою керує Олег Гасанов;
  • пов’язане з «Тавридою» «Чорноморське козацьке військо» під головуванням українця Миколи Долуди;
  • добровольчий батальйон Сергія Аксьонова «Лівадія» (частина 150-ої мотострілецької дивізії в/ч 22179 Ростовської області РФ), що працює за подвійними контрактами — з приватною військовою кампанією «Конвой» (керівник Костянтин Пікалов, відомий як Мазай) та воєнною організацією БАРС-30.

«Ці приватні армії створені для захисту окупаційних адміністрацій через сумнів у тому, що Збройні сили Росії зможуть їх захистити. Вони не впевнені у цілісності Російської Федерації. Якщо Росія почне ‘сипатися’, то от вони матимуть ПВК, які будуть захищати їхні статки та родини», — зазначив Черняк. Він впевнений, що окупанти чітко розуміють: бойові дії на території Криму будуть. Тому зараз вони будують укріплення не лише в Криму, а й на півдні Херсонщини. 

Командир «Тавриди», атаман «Чорноморського козачого війська» Антон Сироткін. Джерело: Українська правда

В Криму також формують сили територіальної оборони (ТрО), до яких вступило вже понад 5 000 людей. Це підрозділи, які займаються переважно патрулюванням і будуть охороняти місцеві адміністрації та бізнес. Серед них: 

  • ХКО «Витязь» під керівництвом Ігоря Золотарьова;
  • ХКО «Молодежный союз казаков», який очолює Юрій Мініх;
  • ХКО «Фенікс» Сергія Барковського.

Раніше Заборона розповідала про таємну пропозицію очільника ПВК Вагнера Євгена Пригожина українській розвідці. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій