Читаєте зараз
Постмортальне батьківство: Рада виправила скандальну норму у законі

Постмортальне батьківство: Рада виправила скандальну норму у законі

Ilona Kivva
Автор:

Верховна Рада 7 лютого ухвалила закон щодо забезпечення прав українських оборонців на біологічне батьківство та материнство. Ініціативу підтримали 264 народні депутати, повідомив депутат від «Голосу» Ярослав Железняк.

Це поправка до закону щодо забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство, який парламент затвердив ще у листопаді 2023 року. 

Законопроєкт №10448 передбачає, що у випадку загибелі людини її репродуктивні клітини зберігатимуться безоплатно протягом 3-х років. Після цього зберігання матеріалу можуть продовжити за рахунок довіреної людини.

Українець або українка, чиї репродуктивні клітини зберігаються відповідно до законодавства, мають право розпорядитись ними на випадок своєї смерті.

Крім того, якщо біоматеріал загиблого військового використовується для зачаття дитини і він попередньо давав на це дозвіл, він визнається батьком немовляти.

Таким чином у Раді виправили скандальну поправку нардепа Михайла Радуцького, яка передбачала утилізацію біоматеріалу в разі загибелі його власника чи власниці.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій