'
Читаєте зараз
Потужний шторм накрив Бермуди, Домінікану і Пуерто-Ріко: вражаючі кадри

Потужний шторм накрив Бермуди, Домінікану і Пуерто-Ріко: вражаючі кадри

Ilona Kivva
Автор:
  • Через сильні пориви вітру та дощі на трьох островах Карибського регіону в перші дні зруйновано сотні будинків.
  • Весь Пуерто-Ріко було повністю знеструмлено внаслідок урагану Фіона.
  • Метеорологи зафіксували швидкість пересування лиха на рівні 209.2 кілометрів на годину.

Перший у сезоні тропічний шторм вдарив по островах Карибського басейну. Ураган по силі досяг однієї з найвищих категорій, призвів до значних руйнувань та підтоплень у Пуерто-Ріко, Ґваделупі та Домініканській Республіці і продовжив рух у напрямку Бермудських островів і Нової Шотландії.

Заборона розповідає про стихію, яка обрушилася на острови в Атлантичному океані.


Ураган Фіона: наслідки стихії

Тропічний шторм, що сформувався в Атлантиці, досяг берегів Пуерто-Ріко 18 вересня 2022 року. Вже наступного дня він посилився до четвертої категорії небезпеки (найвищою є п’ята) та розповсюдився на Домініканську Республіку, Ґваделупу, а також британські заморські острови Теркс і Кайкос, пише CNN.

Частина Карибського регіону, де вирує шторм Фіона. Фото: скриншот Google Map

Внаслідок урагану за чотири дні загинули щонайменше п’ятеро людей:

  • один у Ґваделупі;
  • двоє у Пуерто-Ріко;
  • двоє у Домініканській Республіці.

Стихія завдала шкоди критично важливій інфраструктурі островів. Так, практично на всій території Пуерто-Ріко сильні підтоплення. Було знеструмлено увесь острів. Станом на 22 вересня для більше мільйона будинків і підприємств все ще не вдалося відновити електроенергію, понад 450 000 людей без водопостачання.

Читати більше новин в Telegram

Фіона є першим ураганом з 2004 року, який вдарив по Домініканській Республіці. У країні знеструмлено майже 350 000 будинків і підприємств, без води більше мільйона людей. Понад 600 будинків були зруйновані, а деякі громади досі відрізані від допомоги через посилення поривів вітру і проливні дощі. 

За чотири дні ураган не стиг і почав рух у напрямку Бермудських островів та Нової Шотландії (Канада) зі швидкістю 209.2 км/годину. Він досягне берегів Бермуд 23 вересня, каже метеоролог CNN Роберт Шекелфорд. Очікується, що центр шторму пройде на захід від Бермудських островів.

«Національний центр спостереження за ураганами впевнений, що Бермудські острови відчуватимуть тропічний штормовий вітер. Ураганні вітри можуть поширюватися на 72 км від центру, а тропічні штормові вітри можуть простягатися на 475 кілометрів. Коли Фіона пройде повз Бермуди, шторм вдарить по Новій Шотландії 24 вересня», — пояснив Шекелфорд.

Раніше Заборона розповідала про супертайфун Нанмадол, який обрушився на Японію. Він став найбільш руйнівним ураганом для країни за останні 70 років.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій