Читаєте зараз
Повернення скіфського золота в Україну: Нідерланди зробили неочікуваний подарунок

Повернення скіфського золота в Україну: Нідерланди зробили неочікуваний подарунок

Ilona Kivva
Автор:

Нідерланди списали Україні борг за дев’ятирічне зберігання музейних експонатів. З 2014 року вони експонувалися на виставці «Крим – золотий острів у Чорному морі», повідомили у Міністерстві культури України.

Також МКІП та Музей Алларда Пірсона домовилися про повернення артефактів. Йдеться про предмети з колекції Кримських республіканських установ:

  • «Центральний музей Тавриди»;
  • «Керченський історико-культурний заповідник»;
  • «Бахчисарайський історико-культурний заповідник»;
  • національний заповідник «Херсонес Таврійський». 

«Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення — це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як скіфське золото, додому в Україну», — т. в. о. міністра культури Ростислав Карандєєв.

Колекція скіфського золота — це 565 музейних експонатів, які привезли на виставку в Амстердам в музей Алларда Пірсона ще до окупації Криму. Нідерланди не визнали російську окупацію, тому виникло питання, куди повертати колекцію. Країна-агресорка заявила про свої права на експонати — Україна виступила проти незаконної передачі артефактів Росії.

Всі ці роки тривали судові процеси, але 9 червня 2023 року рішенням Верховного суду цей спір припинено: касаційну скаргу відхилено, а тому постанову Апеляційного суду залишено без змін. Музей Алларда Пірсона має передати художні скарби державі Україна, а не музеям Криму.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій