Читаєте зараз
Працівники компанії Netflix долучилися до протесту трансактивістів: в чому взагалі справа

Працівники компанії Netflix долучилися до протесту трансактивістів: в чому взагалі справа

Markiian Oliiarnyk
Протест трансактивістів біля офісу компанії Netflix у Лос-Анджелесі, 20 жовтня 2021 року. Фото: FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images
  • Трансактивісти протестують проти нового стендап-шоу американського коміка Дейва Шаппелла.
  • «Я хочу, щоб транси були представлені на раді директорів Netflix цього й***ного тижня», — активіст.
  • У відповідь на ЛГБТ-протест зібрався мітинг прихильників Netflix.

Десятки працівники Netflix оголосили страйк у знак протесту проти нового комедійного шоу. Також вони долучилися до трансактивістів, що зібралися 20 жовтня біля офісу компанії у Лос-Анджелесі. ЛГБТ-спільнота звинувачує стрімінгового гіганта у нехтуванні правами трансгендерів та отриманні вигоди від розпалювання ворожнечі.

Заборона розповідає, чому саме транси протестують проти компанії Netlix та з чого їм у цьому допомагають працівники компанії.


Проти чого протестують трансактивісти

Протестувальники виступають проти комедійного шоу Дейва Шаппелла The Closer (в Україні воно називається «Дейв Шаппелл: Заключний стендап»), яке вийшло 5 жовтня 2021 року і швидко злетіло на вершину списку найпопулярніших проєктів Netflix, пише Deutsche Welle.

У спецвипуску стендап-комік висловився про те, що «стать — це факт» (ориг. «gender is a fact»). Також він звинуватив ЛГБТ-спільноту у тому, що вони «занадто вразливі» (ориг. «too sensitive»). Шаппелла раніше вже звинувачували в неповазі з трансгендерів.

Близько 100 людей зібралися на мітинг біля офісного комплексу Netflix, серед яких було близько 30 працівників компанії. Перед початком протесту пресслужба компанії Netflix опублікувала заяву зі словами: «Ми поважаємо рішення усіх співробітників, які вирішили долучитися до протесту».

Читати більше новин в Telegram
Працівник Netflix на протесті трансактивістів проти своєї ж компанії, 20 жовтня 2021 року. Фото: Al Seib/Los Angeles Times via Getty Images

«Я вважаю, що транси та небінарні співробітники компанії у небезпеці, поки їх роботодавець поширює у світі контент, який може їм зашкодити», — сказав Деван Макграт, працівник Netflix Animation, який приєднався до протесту.

Протестувальники скандували «Trans lives matter» і вимагали кращого представництва трансспільноти в Netflix. «Я хочу, щоб транси були представлені на раді директорів Netflix цього й***ного тижня»,  — заявила на мітингу Джої (раніше Джилл) Соловей, сценаристка і режисерка комедії «Очевидне». Соловей вважає себе небінарною особистістю, є володаркою премії «Еммі».

Активісти з плакатами «Життя чорних трансів важливі» (ориг. «Black Trans Lives Matter») та символікою ЛГБТ протестують біля офісу Netflix, 20 жовтня 2021 року. Фото: Al Seib/Los Angeles Times via Getty Images

Ешлі Марі Престон, активістка і організаторка заходу, розповіла, що мітинг організований з метою підкреслити щось більше, ніж просто проблему з жартами, які висловлював Шаппелл.

«Ми тут сьогодні не тому, що не знаємо, як сприймати жарти. Ми тут, тому що стурбовані тим, що жарти забирають життя. Це не привід для сміху», — сказала Престон. Також вона додала, що люди повинні нести відповідальність за свої вчинки і протести не припиняться, поки цього не станеться. 

«Це неприйнятно, що у світі є такі компанії, як Netflix, які не дослухаються до своїх працівників, які змушують своїх співробітників брати участь у власному пригнобленні», — заявила активістка.

Мітинг на підтримку Netflix

У відповідь на протест трансактивістів виник інший мітинг, у якому об’єдналися люди, що прийшли підтримати рішення компанії Netflix не видаляти шоу. Прихильники Netlix прийшли з плакатами на кшталт «Свобода слова — це право» (ориг. «Free speech is a right»), а також «Правда — це не трансфобія» (ориг. «Truth is not transphobic»).

Учасники мітингу на підтримку компанії Netflix, 20 жовтня 2021 року. Фото: FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images

«Ми хочемо показати, що серед глядачів Netflix немає одностайної підтримки трансгендерної ідеології», — висловився один із учасників мітингу.

Протистояння сторін відбувалося переважно у мирний спосіб, обійшлося лише легкою штовханиною та словесною перепалкою.

Раніше Заборона розповідала про перше вручення нагороди за досягнення у захисті прав ЛГБТ+, а також про те, що новий Супермен став бісексуалом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій