Читаєте зараз
Прем’єр-міністр Грузії подав у відставку: чи добре це для України

Прем’єр-міністр Грузії подав у відставку: чи добре це для України

Ilona Kivva
Автор:

Грузинський прем’єр Іраклій Гарібашвілі на брифінгу 29 січня заявив, що залишає свою посаду.

Наприкінці 2023 року Гарібашвілі представив громадськості звіт про свою трирічну роботу. На його думку, під час другого терміну він працював у найважчий період, в умовах внутрішньої та міжнародної політичної, економічної та соціальної криз.

Політик вперше став прем’єр-міністром у 2013-2015 роках. 30 грудня 2015 року він подав у відставку та повернувся до уряду в 2019 році, як міністр оборони. Через два роки, у лютому 2021 року, парламент Грузії знову затвердив його прем’єр-міністром.

Іраклій Гарібашвілі розкрив причини свого вчинку: йому надійшла пропозиція від політради обійняти посаду голови партії «Грузинська мрія». У зв’язку з цим з’їзд відбудеться 1 лютого. 

На посаду прем’єр-міністра може бути висунуто діючого лідера політсили Іраклія Кобахідзе. Тобто фактично політики поміняються посадами. Примітно, що в березні 2023 року голова правлячої партії Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що війна в Україні нібито стала наслідком Революції Гідності.

«Що з Майданом і що він приніс Україні? Вони втратили Крим та більшу частину Луганська та Донецька, продовження всього цього — війна, яка сьогодні триває в Україні», — сказав Кобахідзе.

Його риторика збігається з проросійською позицією «Грузинської мрії», яка останні 8 років концентрує навколо себе владу в країні. З самого початку, у 2012 році, «Мрія» була блоком із шести партій, яких об’єднувала нелюбов до тодішнього президента Міхаеля Саакашвілі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій