Читаєте зараз
Президент України посилався на рейтинг. Він виявився фейковим

Президент України посилався на рейтинг. Він виявився фейковим

Сергій Сурепін

Президент України Петро Порошенко процитував фейковий рейтинг, створений клікбейт-сайтом, повідомляє Bellingcat. Рейтинг не був схвалений жодними військовими, експертами, науковцями чи владою.

Що сталося?

8 травня у зверненні у рамках заходу «Перша хвилина миру», який ознаменовує закінчення Другої світової війни, президент України сказав наступне про Global Firepower і рейтинг української армії: «А ось минулого місяця стало відомо, що Збройні сили України, за версією аналітичного центру Global Firepower, увійшли до десятки найсильніших армій Європи. І я хочу привітати з цим усіх українських військових, і міністра оборони Степана Полторака, і начальника Генштабу Віктора Муженка, і всіх українських воїнів, і весь український народ. У нас – восьме місце і перше — серед країн, які не входять в НАТО».

У своїй промові перед військовими Порошенко порівняв триваючу війну України з РФ на Донбасі з роллю, яку зіграла Україна у боротьбі з нацизмом. Щоб підкреслити розвиток української армії та міць противника, він процитував Global Firepower.

Що не так?

На сайті Global Firepower армія України перебуває на 29 місці у «Рейтингу військової могутності за 2018 рік». У зверненні, яке показали по національному телебаченню 8 травня, Порошенко назвав Global Firepower «незалежним авторитетним аналітичним центром». За інформацією Bellingcat, військові експерти та дослідники нічого не чули про цей сайт.

Ймовірно, сайт веде американський блогер і веб-підприємець Деніел Пучек, який також відомий сайтом Wedding Dress Creator та іншими інформаційно-розважальними ресурсами. Також Bellingcat зазначає, що Global Firepower входить до мережі сайтів Military Factory — торгова марка зареєстрована на Пучека.

Не тільки Порошенко

Президент не першим в Україні назвав Global Firepower «аналітичним центром». До цього найбільше українське англомовне видання Kyiv Post помилково навзвало Global Firepower «незалежним американським експертним центром».

Заборона також писала про це.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору