'
Читаєте зараз
Президент України посилався на рейтинг. Він виявився фейковим

Президент України посилався на рейтинг. Він виявився фейковим

Сергій Сурепін

Президент України Петро Порошенко процитував фейковий рейтинг, створений клікбейт-сайтом, повідомляє Bellingcat. Рейтинг не був схвалений жодними військовими, експертами, науковцями чи владою.

Що сталося?

8 травня у зверненні у рамках заходу «Перша хвилина миру», який ознаменовує закінчення Другої світової війни, президент України сказав наступне про Global Firepower і рейтинг української армії: «А ось минулого місяця стало відомо, що Збройні сили України, за версією аналітичного центру Global Firepower, увійшли до десятки найсильніших армій Європи. І я хочу привітати з цим усіх українських військових, і міністра оборони Степана Полторака, і начальника Генштабу Віктора Муженка, і всіх українських воїнів, і весь український народ. У нас – восьме місце і перше — серед країн, які не входять в НАТО».

У своїй промові перед військовими Порошенко порівняв триваючу війну України з РФ на Донбасі з роллю, яку зіграла Україна у боротьбі з нацизмом. Щоб підкреслити розвиток української армії та міць противника, він процитував Global Firepower.

Що не так?

Читати більше новин в Telegram

На сайті Global Firepower армія України перебуває на 29 місці у «Рейтингу військової могутності за 2018 рік». У зверненні, яке показали по національному телебаченню 8 травня, Порошенко назвав Global Firepower «незалежним авторитетним аналітичним центром». За інформацією Bellingcat, військові експерти та дослідники нічого не чули про цей сайт.

Ймовірно, сайт веде американський блогер і веб-підприємець Деніел Пучек, який також відомий сайтом Wedding Dress Creator та іншими інформаційно-розважальними ресурсами. Також Bellingcat зазначає, що Global Firepower входить до мережі сайтів Military Factory — торгова марка зареєстрована на Пучека.

Не тільки Порошенко

Президент не першим в Україні назвав Global Firepower «аналітичним центром». До цього найбільше українське англомовне видання Kyiv Post помилково навзвало Global Firepower «незалежним американським експертним центром».

Заборона також писала про це.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій