'

Президентський термін Зеленського закінчується навесні-2024: чи легітимним він буде після

Ilona Kivva
Автор:

Наразі відсутні юридичні підстави для проведення президентських виборів в Україні у 2024 році. Тож Володимир Зеленський перебуватиме на посаді до обрання нового голови держави, коли б це не відбулося.

Володимир Зеленський у 2024 році. Фото: Офіс Президента України

У статті 108 Конституції вказано, що президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного президента. Це дозволяє йому належно виконувати конституційні приписи, за якими він є гарантом державного суверенітету, забезпечує державну незалежність, національну безпеку та є Верховним головнокомандувачем Збройних сил України.

Наприклад, у 2004 році Верховний Суд визнав результати другого туру президентських виборів недійсними та призначив повторне голосування. Через це чинний президент Леонід Кучма виконував свої повноваження ще кілька місяців понад пʼятирічний термін, поки на його місце не переобрали Віктора Ющенка.

«В Конституції чітко записано, що президент України виконує свої повноваження до вступу на посаду новообраного президента України. Все решта — це політичні спекуляції щодо закінчення повноважень, переходу якихось повноважень. Закон про воєнний стан чітко визначає, що під час воєнного стану вибори не проводяться. Тобто немає підстав, принаймні юридичних, говорити про щось на цей час», — коментує заступник голови ЦВК Сергій Дубовик.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій