Читаєте зараз
Придатні до мобілізації: РНБО внесе зміни в систему військової служби

Придатні до мобілізації: РНБО внесе зміни в систему військової служби

Ilona Kivva
Автор:

В Україні збираються переглянути систему визначення придатності до військової служби, пише УНІАН.

Публічна позиція Ради національної безпеки полягає в тому, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

«В нормативно-правових документах є поняття ‘придатний’ або ‘умовно придатний’. Треба дати тлумачення, хто такий ‘умовно придатний’, аби люди, які мають такий припис в документах, могли ним користуватися. Коли люди з умовною придатністю потрапляють до тих чи інших частин, у командирів є певні процеси. Щоб закрити це питання раз і назавжди, щоб не було подвійного, потрійного трактування цієї норми, дано доручення розтлумачити цей документ», — зазначив секретар РНБОУ Олексій Данилов.

Під час війни в Україні дозволено призивати обмежено придатних. Так, приміром, статус можна отримати навіть з онкологією у ремісії, інфекційними ураженнями травної системи та шкіри (кишкові інфекції, бактеріальні зоонози, захворювання центральної нервової системи, гельмінтози, педикульоз тощо) чи захворюваннями ендокринної системи. ВЛК майже у всіх випадках ухвалює придатність до військової служби, втім, рішення можна оскаржити.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій