Принца Гаррі допитають в суді: в чому суть приголомшливої справи
- Герцог Сассекський є учасником кількох судових позовів проти ЗМІ, серед яких The Sun, The Times і The Daily Mail.
- Всі справи стосуються незаконного отримання особистої інформації про принца та його родину. Подібне у 2020 році сталося із принцом Вільямом, але він нібито врегулював все таємно.
- 6 червня 2023 році Гаррі дасть свідчення проти газетної групи Mirror. Це буде перший з XIX століття випадок, коли королівську особу допитають у настільки масштабній справі.
Справа проти британського медіагіганта Mirror Group стосується подій, які відбувалися у кінці 1990-х — на початку 2000-х років. Видання нібито винаймали приватних детективів та зламували мобільні телефони, щоб стежити за принцом Гаррі. Це, крім іншого, вплинуло на його стосунки з бізнесвумен Челсі Деві.
Заборона розповідає про гучну судову справу за участі члена монаршої родини Сполученого Королівства.
Війна принца Сассекського проти таблоїдів
Принц Гаррі за останні роки подав позови проти кількох відомих ЗМІ. Наприклад, з 2020 року він разом із дружиною Меган Маркл судиться проти News Group, яка видає The Sun і The Times, а також проти видавця The Daily Mail, пише The New York Times.
Видання звинувачують у тому, що вони нібито:
- поширювали непідтверджені фактами плітки задля збільшення доходів від реклами;
- наймали детективів;
- встановлювали пристрої для підслуховування;
- журналісти видавали себе за інших людей, аби отримати доступ до медичної та банківської інформації.
Це, за словами герцогів Сассекських, негативно вплинуло на їхнє життя.
Читати більше новин в TelegramТакож пара подала до суду на Міністерство внутрішніх справ Британії за те, що те позбавило його поліцейського захисту після відмови від виконання королівських обов’язків.
Позов проти Mirror Group
Ще однією гучною справою є позов проти газетної групи Mirror (MGN), який розглядає Високий суд Лондона (головна судова інстанція Великої Британії). У ньому беруть участь різні знаменитості, включно з принцом Гаррі. Вже 6 червня 2023 року відбудеться слухання, на якому герцог дасть свідчення.
Це буде перший з XIX століття випадок, коли королівську особу допитають у настільки масштабній справі. Було тільки два слухання за участі монаршої родини, але це були дрібні провадження:
- Едвард VII, як принц Уельський, фігурував у двох справах: суперечці про шахрайство з картами, а також у справі про розлучення;
- у 2002 році принцеса Анна постала перед судом, щоб визнати себе винною після того, як її собаки покусали двох дітей.
Позивачі у справі проти Mirror Group стверджують, що журналісти у період між 1996 і 2011 роками незаконно збирали інформацію про них. За інформацією The Guardian, MGN нібито винаймала приватних детективів та зламувала мобільні телефони, щоб стежити за ними. Тільки у шпигуванні за Гаррі впродовж років, ймовірно, було залучено 25 різних детективів.
«Суд обіцяє стати медійним видовищем, яке приверне увагу до холостяцького життя Гаррі до того, як він став чоловіком і батьком. Серед імен, які фігуруватимуть — Челсі Деві [власниця ювелірного бренду Aya], з якою він колись зустрічався. Адвокат Гаррі Девід Шерборн стверджує, що деталі, отримані з перехоплених повідомлень голосової пошти від Деві, потрапили у статті, що погіршило стосунки принца з дівчиною», — кажуть у The New York Times.
Під час попередніх показань герцог Сассекський заявив, що Челсі неодноразово отримувала підозрілі дзвінки на телефон, а журналісти дивним чином опинялися у місцях їх зустрічей, хоч дівчина використовувала псевдоніми.
Загалом юристи Гаррі навели як докази незаконного втручання у його життя 148 статей, але лише 33 включені до процесу. Mirror Group заперечують 28 із них, а по інших п’яти — заявляють про недостатню кількість доказів.
Під час слухань у Високому суді принцу можуть поставити запитання не тільки про Деві, а й про інші його стосунки до одруження з Меган Маркл та навіть подробиці відмови від королівських обов’язків у 2020 році, від’їзд до США тощо. Деяка інформація, на думку опитаних BBC експертів, потенційно може негативно вплинути на герцогів Кембридзьких та короля.
Зазначимо, що монарша родина у 2020 роді вже стикалася з ситуацією щодо перехоплення особистих дзвінків і листувань, які нібито здійснювала News Group. Справа стосувалася злому телефону принца Вільяма, але той врегулював її шляхом угоди: родині надали велику суму компенсації. Самі герцоги Кембриджські цю інформацію не підтверджували.
Раніше Заборона розповідала про військову частину мемуарів принца Гаррі. Відверті зізнання могли зробити його об’єктом для знищення ісламістськими терористичними організаціями.
Читати більше новин в Telegram