'
Читаєте зараз
Принц Гаррі подав до суду на уряд Британії. Такого ще ніколи не було

Принц Гаррі подав до суду на уряд Британії. Такого ще ніколи не було

Markiian Oliiarnyk
Принц Гаррі
  • Принц Гаррі звернувся до суду, щоб поліція захистила його сім’ю на території Британії.
  • Право на державну охорону поліції принц втратив у 2020 році, коли покинув королівську сім’ю.
  • Це перший прецедент, коли член королівської родини подав до суду на уряд Її Величності.

Онук британської королеви Єлизавети II принц Гаррі намагається у судовому порядку оскаржити рішення Міністерства внутрішніх справ Британії, яке відмовило йому у наданні поліцейської охорони на території держави. Принц втратив це право у 2020 році, коли разом з дружиною Меган покинув королівську сім’ю і переїхали до США.

Заборона розповідає про новий скандал, який розгорівся у монаршій сім’ї Великої Британії. Це перший випадок, коли член королівської родини у суді оскаржує рішення британського уряду.


Позов принца Гаррі проти уряду Великої Британії

15 січня 2022 року стало відомо, що принц Гаррі, онук британської королеви Єлизавети II, звернувся до суду, щоб оскаржити рішення Міністерства внутрішніх справ, яке відмовило йому у наданні поліцейської охорони на території Сполученого королівства, пише BBC.

Гаррі планує відвідати батьківщину разом з усією своєю сім’єю — дружиною Меган Маркл, дворічним сином Арчі та семимісячною донькою Лілібет, яка ще ніколи не зустрічалася з королевою та іншими родичами. Але він це зможе зробити лише тоді, коли буде впевнений у безпеці своїх рідних. Справа в тому, що сім’ю переслідують журналісти й фотографи. «Для принца Гаррі Велика Британія завжди буде домом і країною, в якій, як він сподівається, його дружина та діти будуть у безпеці. Відсутність захисту з боку поліції межує з надто великим особистим ризиком для його сім’ї», — пояснив представник онука Єлизавети II.

Право на поліцейську охорону коштом платників податків Гаррі втратив у січні 2020 року, коли відмовився від виконання королівських обов’язків та переїхав до США. Зазначається, що тоді у Сандрінгемському палаці він намагався переконати королеву дозволити йому самому покривати витрати на захист поліції, але отримав відмову. А приватна охоронна компанія, послугами якої користуються Гаррі та Меган у США, не має достатньої юрисдикції та повноважень для забезпечення повноцінного захисту на території Великої Британії.

Читати більше новин в Telegram

«Принц Гаррі успадкував ризик небезпеки при народженні, на все життя. Він залишається шостим у черзі на престол, двічі ніс бойову службу в Афганістані, а в останні роки його сім’я двічі зазнавала погроз від неонацистів та екстремістів, подробиці яких добре задокументовані», — йдеться у заяві юридичного представника принца.

Це стало першим прецедентом, коли член королівської родини подав судовий позов проти уряду Її Величності.

Охорона членів королівської сім’ї у Британії: як організована

Окрім королівської гвардії, яка займається особистою охороною британського монарха, за захист членів королівської сім’ї відповідає поліція охорони Великої Британії. Під їхній захист підпадають далеко не всі члени Віндзорської династії, а лише старші члени сім’ї, які виконують державні обов’язки від імені королеви (займаються патронажем різних благодійних і громадських організацій, представляють корону на урочистих заходах тощо). Витрати покриваються коштом платників податків.

Також державну охорону членам королівської сім’ї, які виступають офіційними представниками корони, зобов’язані надавати й інші держави. Так, наприклад, за даними CBC News, забезпечення захисту принца Гаррі під час його кількох візитів до Канади, здійснених з 2016-го до 2020 року, обійшлося скарбниці понад 334 тис. канадських доларів (понад $250 тисяч).

Коли Гаррі та Меган відмовилися виконувати королівські обов’язки, вони автоматично втратили право на забезпечення дерохорони. Так, коли вони переїхали до США у 2020 році, Дональд Трамп відмовився надавати їм захист поліції, тож їм довелося наймати приватну охоронну компанію. За даними Forbes, Гаррі та Меган це обходиться близько $2-3 мільйонів на рік.

Раніше Заборона розповідала про гучний скандал, який розгорівся довкола другого сина Єлизавети II принца Ендрю, якого звинуватили у неодноразовому застосуванні сексуального насильства до неповнолітньої дівчини.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій