Читаєте зараз
Вбив десятки талібів. Принц Гаррі опинився в небезпеці після одкровень в мемуарах

Вбив десятки талібів. Принц Гаррі опинився в небезпеці після одкровень в мемуарах

Yevheniia Kostina
  • Герцог Сассекський був в Афганістані два терміни (десятиліття), починаючи з 2008 року.
  • Чоловік зізнався, що від його рук загинули 25 ворогів.
  • 10 січня 2023 року в світ вийде книга-спогади Spare за авторством королівської особи.

Принца Гаррі протягом тривалого часу вважали об’єктом терористів через його королівський статус та дві місії в Афганістані. Експерти застерегли, що відверті зізнання в книзі сина короля Великої Британії зроблять його об’єктом для знищення ісламістськими терористичними організаціями.

Заборона розповідає про військову частину мемуарів королівської особи.


Як Гаррі служив в Афганістані

Молодший з принців був направлений передовим авіадиспетчером у провінцію Гільменд під час свого першого туру на службу. Його терміново відізвали до Британії, коли його особу було викрито і публічно розголошено.

У 2012 році, навчившись керувати гелікоптерами Apache, в армійському повітряному корпусі він відправився у Кемп-Бастіон на півдні Афганістану, де пробув 20 тижнів. Тоді принц сказав, що вбивство повстанців було частиною його роботи, і що «ми стріляємо, коли потрібно, забираємо життя, щоб врятувати життя».

Тоді Талібан заявив, що сказав своїм командирам у Гільменді зробити все можливе, щоб усунути його. Експерти з безпеки стверджують, що принц і досі залишається головною мішенню для терористів через його військову службу. Той факт, що він вирішив розкрити свою особисту історію, ймовірно, посилить ці побоювання.

Читати більше новин в Telegram

Книга Spare: зізнання герцога Сассекського

Принц Гаррі в своїх мемуарах пише, що брав участь у шести місіях, які призвели до «забирання людських життів», чим він не пишається і не соромиться. Зокрема під час свого другого туру в Афганістан, від його рук загинули 25 представників Талібану, передає The Guardian.

Фото: Sky News

Він каже, що на війні солдати зазвичай не знають, скільки ворогів вони вбили, але в епоху апачів і ноутбуків він міг з точністю сказати, скільки ворожих бійців вбив. «І мені здавалося важливим не боятися цього числа. Тож моє число 25. Це число не приносить мені задоволення, але й не бентежить», — написав в книзі принц.

За його словами, частково він не почувається винним у тому, що забрав життя, тому що він ніколи не забував, як в телевізійній кімнаті в Ітоні дивився новини про напади 11 вересня на Нью-Йорк. Пізніше він зустрічався з родинами жертв 9\11 під час візитів до Америки.

Розповідаючи про свій час в Афганістані, принц Гаррі описує перегляд відео кожного вбивства після повернення на баз. Встановлена ​​на носі його гелікоптера Apache відеокамера записувала кожну місію.

«В гомоні та сум’ятті бою вбачав повстанців лиходіями, яких усунули, перш ніж вони змогли вбити хороших людей. Неможливо вбити когось, якщо ти сприймаєш їх як особистість, але армія добре мене навчила. Я поставив собі за мету з першого дня ніколи не лягати спати з будь-якими сумнівами, чи правильно я вчинив… Чи стріляв я в талібів і тільки в талібів, без мирних жителів поблизу. Я хотів повернутися до Великої Британії з усіма моїми кінцівками. Але більше того я хотів повернутися додому з неушкодженим сумлінням», — каже другий син короля Британії.

В книзі він скаржиться на військову бюрократію, докладно описуючи випадок, коли він став свідком того, як близько 30 талібів підірвали вантажівку. Йому було відмовлено у дозволі стріляти по ворогу.

Раніше Заборона розповідала про захоплення Талібаном влади в Афганістані після того, як американська армія покинула країну в серпні 2021 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій