'
Читаєте зараз
Призначене для трансплантації серце забули у літаку в Сіетлі. Пасажирський авіарейс розвернули на півдорозі

Призначене для трансплантації серце забули у літаку в Сіетлі. Пасажирський авіарейс розвернули на півдорозі

Samuil Proskuryakov

Серце донора, призначене для пересадки серцевих клапанів, забули на борту літака авіакомпанії Southwest. Як повідомила газета USA Today із посиланням на представників авіакомпанії, контейнер із серцем був доставлений минулої неділі в міжнародний аеропорт Сіетла, але орган не був вивантажений.

Після того, як літак вилетів із Сіетла і взяв курс на Даллас (штат Техас), технічні служби виявили й повідомили пілоту про те, що «життєво важливий вантаж» залишився на борту.

«Ми вирішили повернути літак до Сіетла, щоби вантаж був доставлений у місце призначення впродовж того часу, який відвів на транспортування замовник», – повідомила авіакомпанія.

Літак повернувся до Сіетла приблизно через три години.

Підписуйтесь на Заборону у Facebook – чутливі теми та персональні історії

Читати більше новин в Telegram

За даними газети Seattle Times, серце, призначене для пересадки, було доставлене за 12 годин до того, як воно стало б непридатним для використання.

Серце пересилала некомерційна організація з пошуку і доставки донорських органів Sierra Donor Services. Орган чекав банк тканин LifeNet Health, розташований у передмісті Сіетлу. Для трансплантації призначалися серцеві клапани, але реципієнт для них ще не був знайдений. «Головне, що цей орган ніхто не чекав», – повідомила представниця Sierra Donor Services Діана Сантана зазначивши, що серцеві клапани необхідно попередньо підготувати для операції, і на це потрібен час.

Виконавчий віце-президент LifeNet Health Даг Вілсон розповів, що донорське серце можна використовувати протягом 48 годин після вилучення. За планом, його повинні були доставити із Сакраменто в LifeNet Health через 33 години, з урахуванням затримки пройшло 36 годин. Часу, що залишився, вистачило, щоб обробити серцеві клапани для зберігання й подальшої пересадки.

Читайте також: Дев’ятирічний американець скасував заборону на гру в сніжки у своєму місті

Виконавча директорка Sierra Donor Services Моніка Джонсон заявила, що організація повідомила родині донора про затримку з доставкою серця. За її словами, родина зраділа, що банк тканин у результаті отримав орган вчасно, і його зможуть використовувати для допомоги пацієнтам.

Як зазначає телекомпанія АВС, після інциденту Sierra Donor Services і LifeNet Health пообіцяли, що більше не будуть використовувати комерційні авіарейси для перевезення донорських органів і тканин.

Відповідно до законодавства США, транспортування органів, призначених для трансплантації, повинне здійснюватися в спеціальних контейнерах із контрольованою температурою. Перед відправленням принаймні два фахівці повинні здійснити перевірку супровідних документів із зазначенням номера контейнера, а також типу крові донора, наявності або відсутності хвороботворних мікроорганізмів.

Новини швидко та коротко – підписуйтесь на Заборону у Telegram 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій