'
Читаєте зараз
Психологи створили портрет шкільних шутерів. Вони зовсім не психи

Психологи створили портрет шкільних шутерів. Вони зовсім не психи

Ilona Kivva
Автор:
  • Науковці провели аналіз усіх випадків масових вбивств у навчальних закладах у світі за 119 років.
  • Аналіз допоможе поліції створити дієву схему виявлення таких потенційних злочинців.
  • У 63% випадків шутінгу застосовувалася вогнепальна зброя.

Американські психологи виявили, що масові вбивства у школах вчиняли в основному білі молоді чоловіки. У більшості з них не виявили жодних психічних розладів, навіть у легкій формі. При цьому майже половина після вчинення злочину закінчила життя самогубством.

Заборона розповідає про дослідження Колумбійського університету та Психіатричного інституту Нью-Йорка.


Винуватці масових розстрілів майже завжди психічно здорові: дослідження

Команда науковців з NYSPI провела найбільший психологічний аналіз масових шкільних розстрілів, пише Scitech Daily.

Для дослідження використали дані з Колумбійської бази масових вбивств (CMMD), що була створена для пошуків зв’язку між серйозними психічними захворюваннями та масовими вбивствами. Там детально описано 14 785 злочинів, які сталися в усьому світі з 1900 по 2019 роки.

Психологи виокремили випадки масових вбивств, скоєних хоча б частково у школах, коледжах та університетах, і класифікували їх:

Читати більше новин в Telegram
  • за місцем розташування — в межах або за межами США;
  • чи використовувалася вогнепальна зброя.

У такий спосіб вони відібрали 82 випадки злочинів, детально проаналізували кожен з них і склали загальний портрет вбивці:

  • 100% масових вбивств були ініційовані чоловіками;
  • середній вік злочинця — 28 років;
  • 66.7% були європеоїдної раси;
  • вогнепальна зброя застосовувалася у 63% випадків, як правило, напівавтоматична або повністю автоматична;
  • майже половина (47.6%) проживали в США;
  • близько половини (45.6%) масових шкільних розстрілів закінчувалися самогубством злочинців.

При цьому у більшості стрільців важкі психічні захворювання, наприклад, психози чи шизофренія, були відсутні. Психологи припускають, що  ці злочинці вважали себе учасниками певної форми «останнього акту».

«Наші результати свідчать про те, що масова стрілянина в школах відрізняється від інших форм масових вбивств і що на них слід дивитися як на окреме явище. Щоб запобігти майбутній масовій стрілянині, нам потрібно почати зосереджуватися на культурних і соціальних рушійних факторах такого роду подій, таких як романтизація зброї та насильства з використанням зброї, а не на окремих провісниках»,  — сказав один з учасників дослідження доктор Гіргіс.

Висновки можуть допомогти законодавцям і правоохоронним органам зрозуміти явища масової стрілянини в школах, чим вони відрізняються від інших типів масових вбивств та випрацювати дієву схему виявлення молоді, яка здатна на такі злочини.

«Отримані дані переконливо свідчать про те, що зосередження уваги на психічних захворюваннях, коли йдеться про ризики масової стрілянини в школах, упускає з уваги інші фактори, які сприяють переважній більшості випадків, а також посилює вже широко поширену стигму навколо психічно хворих людей. Ідентифікація психічних захворювань як основної причини насильства вводить в оману», — сказав співавтор дослідження доктор Пол Аппельбаум. 

Раніше Заборона розповідала про найбільш смертоносну стрілянину в школі в історії США, що сталася у Коннектикуті, та про те, як через 10 років покарали відомого радіоведучого-конспіролога Алекса Джонса, який роками заробляв на брехні про розстріл дітей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій