'
Читаєте зараз
У Києві реформують простір біля Арки дружби народів

У Києві реформують простір біля Арки дружби народів

Ilona Kivva
Автор:
  • КМДА демонтує скульптуру двох робітників поряд з Аркою дружби народів, встановлену у 1982 році.
  • Скульптурну композицію з червоного граніту, присвячену Переяславській раді, також розберуть.
  • Віталій Кличко вже вніс законопроєкт про перейменування самої арки. 

Київська міська адміністрація ухвалила рішення реформувати простір біля Арки дружби народів. У центрі міста демонтують скульптуру, яка символізує возз’єднання України з Росією, а також багатофігурну стелу поряд. Після повномасштабного нападу РФ 24 лютого ці конструкції вже не мають попереднього значення, вважають в КМДА.

Заборона розповідає, як зміниться вигляд Арки дружби народів та прилеглої площі після переформатування.


Бронзова скульптура двох робітників: що символізує

26 квітня 2022 року розпочався демонтаж радянської бронзової скульптури двох робітників, встановленої в центрі столиці у 1982 «на ознаменування возз’єднання України з Росією», повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

«Своє ставлення до України Росія ознаменувала звірячими вбивствами мирних українців, знищенням наших міст і селищ, прагненням знищити нашу державність. Вісім метрів металу так званої дружби двох народів будуть прибрані з центру Києва», — написав він.

Два робітники, українець та росіянин, тримають стрічку з орденом «Дружби народів». Джерело: Віталій Кличко / Facebook

Читати більше новин в Telegram

Кличко додав, що коли скульптуру намагалися підняти краном, у російського робітника відпала голова.

Другу скульптурну композицію за мотивами Переяславської ради 1964 року закриють опоряджувальними матеріалами й теж розберуть. У центрі стели — український гетьман Богдан Хмельницький та московський посол Василь Бутурлін. Міський голова наголосив, що до демонтажу скульптуру можна використовувати як простір для експозицій.

Багатофігурна стела за мотивами Переяславської ради 1654 року. Джерело: Віталій Кличко / Facebook.

Арка дружби народів: Кличко придумав альтернативу

Кличко повідомив, що арку з титанових листів також перейменують — міський голова Києва вже підписав відповідний законопроєкт. Так, вона називатиметься Аркою свободи українського народу. На доданок, її  підсвітять кольорами українського прапора.

Площа, на якій розміщена Арка дружби народів. Джерело: Facebook / Віталій Кличко

Скульптурна Арка дружби народів на території Хрещатого парку з’явилася у Києві у 1982 році. Її встановили до 60-ї річниці створення СРСР. Під час проведення Євробачення у 2017 році арку зробили різноколірною. У 2018 році на арці з’явилася тріщина — для привернення уваги до утримання українських політв’язнів у Росії.

Раніше Заборона розповідала про пропозицію депутатів Київської міської ради щодо демонтажу об’єктів російської колоніальної спадщини.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій