'
Читаєте зараз
Путін всіх переграв: НАТО перекине до кордону з РФ понад 300 000 військових

Путін всіх переграв: НАТО перекине до кордону з РФ понад 300 000 військових

Markiian Oliiarnyk
  • На саміті Північноатлантичного альянсу у Мадриді Росію буде визначено як найбільшу та найсерйознішу загрозу безпеці членів блоку.
  • Також союзники мають ухвалити комплексний пакет допомоги для України, який включатиме засоби зв’язку, системи проти дронів та паливо.
  • Погрози рашистів щодо прориву коридору до Калінінграда змусило НАТО збільшити свою присутність у регіоні майже у вісім разів.

НАТО планує у майже вісім разів збільшити чисельність сил швидкого реагування у Східній Європі у відповідь на загрозу з боку Російської Федерації. Кремлівські ньюсмейкери почали активно погрожувати країні НАТО силовою розправою під прикриттям ситуації з Калінінградом.

Заборона розповідає про нарощування оборонних сил НАТО у Східній Європі, а також про саміт оборонного блоку у столиці Іспанії.


План оборони НАТО: пояснення Столтенберга

Контингент Альянсу буде розширено з 40 000 до понад 300 000 професійних військовослужбовців, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Це майже п’ята частина з усіх об’єднаних сил (близько 1.7 млн) та дванадцята частина від загальної чисельності усіх регулярних військ членів блоку (понад 3.7 млн). Реалізація плану очікується після саміту організації у Мадриді 28-30 червня 2022 року.

«На саміті ми посилимо передову оборону, посилимо наші бойові групи у східній частині Альянсу до рівня бригади. Ми трансформуємо сили реагування НАТО і збільшимо кількість сил високої готовності до понад 300 000 осіб», — сказав очільник оборонного блоку.

Столтенберг також додав, що для оперативності стримування на випадок вторгнення НАТО заздалегідь перекине до кордонів з Росією більше техніки, озброєння та боєприпасів, переважно ППО, а також посилить командні пункти та злагодження військ. Утім до бригадного рівня заплановано збільшення контингентів лише у деяких країнах Східної Європи, оскільки кожний союзник має свої потреби в обороні.

Читати більше новин в Telegram
Фрегат румунських ВМС «Король Фердинанд» під час військових навчань Shield Protector 22 у Чорному морі на березі порту Констанца, Румунія, 21 червня 2022 року. Фото: Andrei Pungovschi/Bloomberg via Getty Images

«Навчання бригад швидкого реагування відбуватимуться разом із силами внутрішньої оборони країн-членів [Альянсу]. Так вони отримають змогу вивчити місцевість, об’єкти, позиції та ознайомитися з новими попередньо заготовленими резервами та запасами. Це все для того, щоб вони могли злагоджено та швидко реагувати на будь-яку надзвичайну ситуацію», — додав генсек НАТО.

Саміт НАТО 28-30 червня: чого очікувати

В Мадриді мають ухвалити рішення щодо нової стратегічної концепції організації. Вона має проголосити Росію найбільшою і найсерйознішою довгостроковою загрозою для всього блоку.

«Саміт НАТО в Мадриді цього тижня буде трансформаційним. Буде прийнято дуже багато важливих рішень, зокрема щодо нової Стратегічної концепції для нової безпекової реальності. Суттєві зміни також будуть у підходах до оборони та стримування з боку НАТО. Ітиметься також про підтримку України сьогодні й у майбутньому. Ця нова концепція приведе нас до ери стратегічної конкуренції. Я очікую, що також буде очевидним, що союзники розглядають Росію як найважливішу і пряму загрозу нашій безпеці», — пояснив Столтенберг.

Учасники мають погодити посилений комплексний пакет допомоги для України. За словами генсека, він включатиме значні поставки засобів захищеного зв’язку, систем захисту від дронів та палива. Передбачається, що у довгостроковій перспективі НАТО допоможе Україні перейти від військової техніки радянських часів до сучасної техніки та ще більше зміцнити інститути оборони та безпеки.

Раніше Заборона розповідала про те, як Україна може стати членом НАТО без необхідності отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ).

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій