ПВК Вагнер повернули в поле: стали відомі плани Путіна напередодні зими

Ilona Kivva
Автор:
  • З середини вересня 2023 року в Україну передислокували до 500 бойовиків. Найбільше їх перекинули в район Бахмута. 
  • Це може бути частина вагнерівців, які перебували на території Білорусі нібито для навчань.
  • Після ймовірної смерті Пригожина ПВК нібито контролюють колишній начальник штабу Андрєй Трошев та заступник міністра оборони РФ Юнус-Бек Євкуров.

Рішення Кремля перебазувати вагнерівців на схід України напередодні зими має важливе стратегічне значення для ворога. Багато з тих, хто зміг вижити взимку-2022, знайомий із лінією фронту та тактикою Збройних сил України. Також у планах Путіна — формування окремих добровольчих підрозділів для війни, найімовірніше, саме на базі «Вагнера».

Заборона розповідає про можливі плани РФ щодо бойовиків з ПВК.


Вагнерівці під Бахмутом у вересні-2023: дані британської розвідки

До сотні бойовиків з приватної військової компанії «Вагнер» орієнтовно з середини вересня-2023 почали передислоковувати в Україну. Їх перекидають окремими групами у складі інших російських підрозділів, доповіли у розвідці Його Величності.

Точний статус персоналу незрозумілий, але, ймовірно, це окремі бойовики, які перейшли до частин офіційних сил Міністерства оборони Росії та інших ПВК.

«Кілька звітів свідчать про концентрацію вагнерівців навколо Бахмута. Їхній досвід, ймовірно, буде особливо затребуваним у цьому секторі. Багато хто знайомий із нинішньою лінією фронту та місцевою українською тактикою, бо минулої зими воював на тій самій місцевості», — вважають британські військові розвідники.

Читати більше новин в Telegram
Ситуація на фронті в Україні станом на 29 вересня 2023 року. Інфографіка: Ministry of Defence/X (Twitter)

Інформацію про передислокацію військ підтвердив начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш, але, за його інформацією, їх більш як 100. Це можуть бути військовослужбовці, які перебували на території Білорусі нібито для навчань.

«Їм там було близько 8 000, але табори розформовують. Частина з цих бойовиків поїхала до Африки, а хтось переукладає контракти з Мініоборони РФ і повертається на схід України для взяття участі в бойових діях — як інструктори і як військовослужбовці. Йдеться про залишки цього формування — близько 500 осіб», — каже Євлаш.

Добровольчі підрозділи РФ: що відомо

Про те, що бойовиків знову будуть активно залучати до бойових дій в Україні, а особливо у східних регіонах, може свідчити і зустріч Путіна з колишнім начальником штабу «Вагнера» полковником Андрєєм Трошевим 28 вересня 2023 року. На ній також був присутній заступник міністра оборони РФ Юнус-Бек Євкуров. Саме Трошев і Єврукоров, найімовірніше, будуть разом контролювати ПВК.

Полковник у відставці Андрєй Трошев. Скріншот: «Настоящее время»

Всі деталі зустрічі невідомі, але Путін нібито доручив сформувати добровольчі підрозділи для війни в Україні. Судячи з усього, їх створять саме на базі ПВК.

«Зустріч підкреслила спробу Кремля показати, що Росія отримала контроль над групою найманців після невдалого червневого заколоту Євгена Пригожина, який потім [ймовірно] був убитий разом з іншими старшими командирами в авіакатастрофі в серпні-2023. Доля ‘Вагнера’ залишається незрозумілою», — зазначили у Reuters.

Важливо! Андрєй Трошев брав участь у бойових діях в Афганістані та Чечні. Він також є колишнім командиром загону швидкого реагування МВС РФ СОБР. У 2016 році за штурм сирійської Пальміри він був нагороджений медаллю героя Росії.

Раніше Заборона розповідала про авіатрощу за участі вагнерівського літака та про припущення щодо смерті засновника Wagner Group Євгенія Пригожина.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій