Читаєте зараз
Євгеній Пригожин загинув. Але це не точно

Євгеній Пригожин загинув. Але це не точно

Ilona Kivva
Автор:
  • 23 серпня 2023 року неподалік міста Бологе в Тверській області РФ розбився бізнес-джет вагнерівців.
  • У ПВК начебто ще залишилися керівники та командири й зараз вагнерівці чекають від них вказівок.
  • Пригожина за кілька днів до авіатрощі бачили в Африці, де угрупування впродовж кількох років під прикриттям мирних місій займалося дестабілізацією та розробкою природних ресурсів.

Лідер ПВК Вагнер Євгеній Пригожин, ймовірно, загинув внаслідок авіакатастрофи, яка сталася рівно через два місяці після заколоту. Втім, і обставини падіння літака, і швидкість реакції дають схоластичні версії щодо того, чи справді Пригожина більше немає і чи не є це черговою постановкою. 

Заборона розповідає про авіатрощу за участі вагнерівського літака та про припущення щодо смерті засновника Wagner Group. І якщо це дійсно сталося, то яким чином.


Падіння бізнес-джета в Тверській області: 23 серпня

Бізнес-джет Embraer-135 (EBM-135BJ), який зазнав аварії в Тверській області 23 серпня, почав передавати дані про політ о 17:46 за мск. часом. О 18:10 джет піднявся на 25 000 метрів. Через 9 хв хаотично набирав висоту і знову знижувався; останні дані він передавав о 18:20. На знайдених рештках літака видно нетипові для простої авіатрощі пошкодження: зокрема діри від, ймовірно, снарядів.

Офіційно загибель Пригожина не підтверджена, але про неї говорять джерела різних ЗМІ у його оточенні та структурах угруповання, а також телеграм-канал, пов’язаний із ПВК. Крім Пригожина в літаку перебували ще шість пасажирів та три члени екіпажу.

За кілька днів до інциденту власник ПВК записував відео з Африки. 23 серпня він нібито на літаку Іл долетів з Малі до Москви з дозаправкою в Дамаску і пересів у приватний джет. Куди саме він прямував, невідомо.

Читати більше новин в Telegram

Літак ПВК Вагнер: хто загинув

Згідно з опублікованим Росавіацією списком пасажирів, у літаку також знаходився Дмитро Уткін, права рука Пригожина, командувач ПВК, чий позивний «Вагнер» і дав назву всьому угрупованню. Крім того, у списку значиться Валерій Чекалов, через якого захоплювали нафтові об’єкти в Сирії та отримували дохід із продажу ресурсів.

Цікаво, що Росавіація нетипово швидко підтвердила присутність Пригожина в списках пасажирів бізнес-джету, що розбився. Зазвичай така інформація офіційно підтверджується лише за кілька годин — навіть якщо йдеться про невеликі приватні літаки. Між першим офіційним повідомленням МНС РФ про аварії літака Пригожина та підтвердженням наявності його імені у списку пройшло три хвилини.

Скріншоти фотографій, які були знайдені під час обшуків в Пригожина після заколоту вагнерівців в червні 2023 року

Пошукову операцію на місці падіння завершили дуже швидко. Рятувальники виявили останки всіх 10 росіян. В екстрених службах Тверської області, бізнес-джет сильно обгорів, для встановлення осіб загиблих буде потрібна судово-медична експертиза. Слідчий комітет відкрив справу про порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту. Спецслужби перевіряють версію про теракт.

Телеграм-канал Grey Zone, який пов’язують із найманцями, без вказівки джерела стверджує, що літак був збитий силами ППО, а також, що Пригожин та Уткін загинули внаслідок дій зрадників Росії.

Авіакатастрофа літака Пригожина: версії

Існує низка теорій щодо того, що ж врешті сталося з авіасудном (або на що спробують списати). Російське видання «Важные истории» зібрало чотири основні версії:

  • літак збила ППО — місцеві жителі перед падінням літака нібито чули два вибухи, характерні для роботи систем протиповітряної оборони. Це також підтверджують інверсійні сліди в небі на одному з відео. Очевидці кажуть, що це були дві ракети, запущені із зенітних ракетних комплексів С-300;
Фото: Кооператив
  • теракт — пов’язані з ПВК Telegram-канали пишуть, що аварію літака спробують списати на теракт;
Нібито літак бізнес-джет Embraer-135 після авіатрощі у Тверській області. Фото: Telegram-канал Grey Zone
  • стандартні версії — правоохоронні органи РФ нібито розглядають всі звичні варіанти для авіакатастрофи: помилку пілотування, технічні неполадки і зовнішню дію. Слідчий комітет вже навіть порушив справу про порушення правил експлуатації повітряного транспорту;
  • інсценування — цю теорію розкручує навіть пропагандистка Маргарита Симоньян. Аргументують це тим, що вже було два випадки, коли ЗМІ писали про смерть Пригожина. Обидва були пов’язані з авіатрощею: у 2019 році писали, що Пригожин загинув в авіакатастрофі в Конго, а 2022 року — у Попасній Луганській області.

Раніше Заборона розповідала про прогноз британської розвідки щодо того, що чекає ПВК Вагнер найближчим часом. Рекрутів з-поміж засуджених, скоріш за все, звільнять.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій